| Gabriela98 a întrebat:

Am si eu o intrebare daca am luat 4 pastile la fel intr-o zi. se intampla ceva? straight face Am luat mai multe pentru ca ma doare foarte tare maseaua de vreo 2 zile si nu mai imi trece durerea deloc

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca le ai luat la cateva ore diferenta, nu se intampla nimic

| Gabriela98 explică (pentru mona):

La diferenta de o ora le-am luat.

| mona a răspuns (pentru Gabriela98):

Cam mica diferenta..ai grija pe viitor sa nu mai iei asa multe pastile intr-un timp asa de scurt, acum ai avut noroc, probabil acele pastile care le-ai luat au fost slabe, daca te mai doare ia un saridon sau un ibuprofen

| Gabriela98 explică (pentru mona):

Am luat Aulin. cica sunt mai periculoase, asa mi-a zis o femeie. intr-adevar spre seara dupa toate pastilele care le-am luat in seara deja ma luase ameteala se misca televizorul laughing) si a doua zi imi venea sa vars tot ce-am mancat dar acum nu mai am nimic.

| Gabriela98 explică:

Aveti dreptate. multumesc oricum pentru raspunsuri! :*

| Mihaela1964 a răspuns:

Nu cred, ti-ar fi fost rau pana acum.Nu e bine insa sa depasesti doza prescrisa de medic, sau din prospect.

| Scintilla a răspuns:

Buna.Daca durerea continua dupa ce iei o pastila, nu o mai lua si a doua oara, e clar ca nu functioneaza, o sa iti spun ce ma ajuta pe mine pentru durerea de masea, dupa foarte multe incercari de a gasi combinatia perfecta.Cumpara de la farmacie Panadol Extra si Profenid in total te costa aproximativ 1, 5lei dar crede-ma ca in aproximativ 15minute durerea va trece, ia-le in acelasi timp.Dar daca abia ai luat pe cele 4 mai asteapta o perioada, mananca iar apoi ia ce ti-am recomandat eu.

| danutyqwe a răspuns:

Ia un ketonal ca s'o calmezi bine sau pune niste xilina in ea... Nu lua multe pastile dupa ureche siii... Fugi la doctor happy