| crrinnaaa a întrebat:

BUNA TPU... am si eu o problema in fine nu stiu daca ma putiti ajuta dar vreau niste sfaturi.
pai atunci sa incep
imi place de un baiat si azi a fost ziua lui...
ma invitat la el si la un moment dat am inceput sa ne sarutam...
acum ma simt naspa din cauza ca am impresia ca el a facut asta pentru ca era beat?straight face
voi ce credeti! si chiar as vrea sa aflu daca ma placehappy
niste sfaturi va rog:X

Răspuns Câştigător
| BalonaşDulcee a răspuns:

Ehh Crina, daca era beat mai intai incepea sa te pipaie sa te ia imbrate stiu eu... eu una cred ca te place :* si daca e asa bafta, maine poimaine, raspoimaine sau luni cand va veti intalni poti sa-l intrebi daca el chiar te place? sau de ce te-a sarutat? love struck

Cat imi plac povestile de dragostee love struck mai ales cele la inceput love struck incep cand nu te astepti ^^
A, si daca era sa nu te placa nu te invita la ziua lui. Daca nu te place ca o iubita te place ca o amica si de la amicitie (sau cum se scrie, scuzati-mi gramatica perfecta si limba romana) mai e un pas pana la iubire love struck big hug

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Baiatul care te place te invita intai la o plimbare, incearca sa te cunoasca si de-abia dupa mai multa vreme, cand relatia deja se contureaza, te saruta. Nu te inghesuie intr-un colt la betie.

| thevampirediariesfever a răspuns:

Daca tu crezi ca era beat, intreaba-te ce te-a determinat sa crezi asta? sau poate crezi ca nu il meriti pe deplin si de asta crezi ca nu a fost el insusi cand te-a sarutat.adesea lucrurile astea se intampla din neincredere in sine, crezi ca totul e un vis. daca ai mult tupeu, intreaba-l daca isi aminteste lucrurile astea (formuleaza cumva ca sa nu-l faci sa se simta stanjenit) sau, daca esti mai timida poti doar sa bati apropouri (inventeaza motive pentru care ai putea sa aduci in discutie lucrurile acestea)

| luvme a răspuns:

Daca eu as fi in locul tau nu i`as zice nimic din ce s-a intamplat in seara/ziua aia. apoi daca as vedea ca nu`si aminteste l`as intreba de ce a procedat asabig grin

| maissner a răspuns:

Ai putea sa il intrebi daca ce a facut la ziua lui(adica ca te'a sarutat) a facut'o in mod constient. Asa ai stii daca era beat. :*

| Andre95 a răspuns:

Intreaba-l! loser

| lime_3980 a răspuns:

Incearca sa iesi cu el ( de data asta cand e treaz ) si vezi ce se intamplabig grin

| VelAndrei a răspuns:

Bv tie, ti-ai facut un prieten.

| Azelle_1644 a răspuns:

Paii. intreaba-l maine. daca isi aminteste. ce s-a mai intamplat aseara. si daca spune ca da. Il intrebi ce. de exemplu ca "ce s-a intamplat intre voi 2". ar fi bine sa spuna el. si o sa incepeti sa vorbiti despre chestia asta. si daca spune ca nu isi aminteste. zici lass'o balta. Dupa sperr sa te intrebe. "De ce? Ce s-a intamplat". Si ii zici. ca va'ti sarutat. Si vezi ce reactie are...Si intreaba-l daca ii pare raw daca va'ti sarutat. daca spune ca nu. sigurr. ii place de tine. dar chestia e ca depinde si de caracterul lui. Sper ca te-am ajutat :-s Funda?big grin

| Laura_6717 a răspuns:

Deodata ce te a sarutat inseamna ca i-a placut de tine. tu ar trebui sa fi smechera acum sa-l iei la sigur daca era beat deci nu mai stie bine ce a vorbit cu tine si sal intrebi "si deci suntem impreuna... sau nu?"si mie mi s-a intamplat asa si am ramas impreuna cu acel baiat... pentru ca un sarut poate fi si o simpla aventura dar poate fi si inceputul unei mari iubiri.ai un avantaj pentru ca te a si invitat la ziua lui, in general baietii nu invita fete la ziua lor decat pe cele f simpatice lor.ai putea afla daca te place prin intermediul prietenilor comuni, daca aveti. sper ca te am ajutat. pupici.*