| Yusiii a întrebat:

Aseara am avut in vis... In care faceam dragoste cu prietenul meu (in realitate nu am facut nimic, niciodata). si in vis eram si pe stop. >_<
Imi poate spune careva ce inseamna visul acesta? :-s

Răspuns Câştigător
| MandrilaVasileRadu a răspuns:

''facand dragoste cu cineva = cearta, necazuri mari''
straight face

Visele sunt proiectii ale subconstientului in timpul somnului.
Ca si exemplu daca te gandesti mult intr-o zi la rezolvarea unei probleme de matematica e foarte probabil sa gasesti rezolvarea ei in somn.
In cazul tau in ultimul timp probabil te-ai gandit mult la partea cu ''a face dragoste'' cu prietenul tau.
De aici si visul.

14 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Pe scurt, te-ai culcat excitata, te-ai gandit la el, si bla bla bla.Visu,tu vrei sa faci dragoste cu el real, dar te retine ceva, ai grija happy Si eu pe la 13 14 ani am avut vise de genu deochiaterolling on the floor Dar mult mai mmm,' colorate' big grin

| Yusiii explică (pentru Liviu):

Mnu. in primul rand nu "m-am culcat", ci am dormit. si in al doilea rand nu AM DORMIT excitata... ma gadeam doar la el. raised eyebrows

| DNSK a răspuns:

Nu inseamna nimic. subconstientul tau a lucrat. dar imi place ce minte ai.e murdara rau si asta-mi placebig grin

| Yusiii explică (pentru DNSK):

Ba esti nebun?! laughing)))

| DNSK a răspuns (pentru Yusiii):

Asta sa fie clar ca sunt!

| neutrino a răspuns:

Inseamna ca esti o tanara normala, cu dorinte implinite sau nu.

| Yusiii explică (pentru neutrino):

Vreau sa-mi zici ce inseamna visul, nu daca sunt normala sau nu. raised eyebrows

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La viitorul semafor o să te alegi cu o reținere a permisului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Visul reflecta dorintele sau invalmaseala gandurilor/trairilor tale.
Undeva, in adancul mintii tale, te-ai gandit la asta sau ti-a trecut prin minte.
Ce inseamna? Daca ai avut o senzatie placuta/te-ai trezit fara o stare proasta de dispozitie, ci chiar dispusa, atunci inseamna ca asta ti-ai dori si tu.

| shadow72 a răspuns:

Sangeros vis

| stark47 a răspuns:

Visele sunt doar procese cognitive.
nu au un anume sens cu te astepti tu sa aiba sau cum te astepti sa iti spuna tiganca de la colt contra 5 lei.
presupun ca exista o oarecare presiune sa cel putin o discutie pe tema sexului care pe tine te-a afecat in inconstient.
daca vorbesti o zi intreaga despre morti, e cam normal ca seara sa ai un vis despre cine stie ce zombie sau fantome, daca intelegi ideea.
ca sa exploatez mai mult latura psihologica, creierul tau tia transmis un semnal ca tu te gandesti la a face sex iar el ti la expus intr-un mod in care sa te faca sa te scabesti putin de el si sa nu il incerci curand.
totusi, explicarea viselor in baza proceselor din subconstient este inca in faza teoretica

| Neuronul a răspuns:

Visele în mare parte reprezintă dorinţele şi temerile subconştientului, distorsionate.
Visul tău specifică dorinţa sexuală, lucru absolut normal maiales la vârsta adolescenţei.

| Krosa a răspuns:

Vezi tu visele semnifica cum te simti tu inauntrul tau din punct de vedere sentimental. Poate ca vrei sa faci asta. Doar tu stii ce simti. Uite aici ce semnifica am citit intr-o carte de visuri

facand dragoste cu cineva = cearta, necazuri mari

Funda?

| MandrilaVasileRadu a răspuns (pentru Krosa):

''facand dragoste cu cineva = cearta, necazuri mari''
straight face

Visele sunt proiectii ale subconstientului in timpul somnului.
Ca si exemplu daca te gandesti mult intr-o zi la rezolvarea unei probleme de matematica e foarte probabil sa gasesti rezolvarea ei in somn.
In cazul tau in ultimul timp probabil te-ai gandit mult la partea cu ''a face dragoste'' cu prietenul tau.
De aici si visul.