| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti?
In a saptea mi-a placut de un coleg de clasa, el stia asta.
M-a evitat toata clasa a saptea, nu a vorbit cu mine deloc.
In a opta m-am combinat cu colegul sau de banca, care ma place din a saptea.
Acum, in a opta, colegul acela s-a trezit sa-mi zica ca ii pare rau ca a fost brutal in a saptea si ca ma placea in clasa a saptea, dar voia sa astepte momentul potrivit. Si acum, in a opta, ii sunt doar simpatica.
Cand vorbeam cu el pe skype, mi-a spus: "Si sa stii ca te placeam. (...) Dar nu vreau sa schimb sentimente, chiar deloc."
Colegei mele de banca i-a spus ca nu vrea sa ma despart de Marius (cel cu care sunt impreuna).
La scoala se comporta frumos cu mine, imi ia apararea si il surprind cand ma priveste, apoi isi schimba privirea in alta directie.
El e genul care nu vrea sa aiba de-a face cu relatii la 13-14 ani. Mi-a spus ca m-a evitat deoarece din "perspectiva lui nu e nevoie sa grabim lucrurile de la varsta asta".
Credeti ca inca ma place? Si ce a vrut sa spuna prin "nu vreau sa schimb sentimente".
Da funda. Si va rog, fara comentari de genul "Ai examen!". E o chestiune adolescentina.

4 răspunsuri:
| KinderBeeeib a răspuns:

Buna! Din cate am citit povestea ta e una cam complicata, dar nu imposibila.Colegul acela care spune ca te placea dar astepta momentul potrivit...mi se pare cea mai mare minciuna posibila, daca el chiar te placea s-ar fi comportat mai frumos cu tine (macar ca prieteni daca nu ca fiind impreuna) si intr-un an, draga mea, crede-ma ca ar fi gasit 1000 de ocazii daca nu mai mult.Eu spun să rămâi cu Marius, acum depinde si de ce doresti tu.

| OnlyTheScript a răspuns (pentru KinderBeeeib):

Asta m.am gandit si eu. Dar ma gandeam si in felul urmator: e posibil ca baiatul respectiv sa se fi obisnuit cu ideea ca eu il plac si cand a vazut ca sunt cu colegul lui fericita, si-a dat seama ca ii *lupsesc intr-un fel. Si e posibil ca el sa ma placa din a opta, nu din a saptea.
Ce e ironic e ca mie inca imi place de el.

| DaianMarian a răspuns:

Ia-i pe ambii!

| lorry17 a răspuns:

Pff...probleme de astea dau peste fiecare adolescent.
Examenele ca examenele.
Noi ne indragostim cind vrea inima.
Eu cred ca nu vrea sa schimbe sentimentel, in sensul ca nu vrea sa fie intre tine si el o relatie serioasa de acuma.Da stii ca pina la 31 mai e mult, deci fii pregatita caci se poate intoarce in orice moment cu un TE IUBESChappy