| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti?

In a saptea mi-a placut de un coleg de clasa, el stia asta.

M-a evitat toata clasa a saptea, nu a vorbit cu mine deloc.

In a opta m-am combinat cu colegul sau de banca, care ma place din a saptea.

Acum, in a opta, colegul acela s-a trezit sa-mi zica ca ii pare rau ca a fost brutal in a saptea si ca ma placea in clasa a saptea, dar voia sa astepte momentul potrivit. Si acum, in a opta, ii sunt doar simpatica.

Cand vorbeam cu el pe skype, mi-a spus: "Si sa stii ca te placeam. (...) Dar nu vreau sa schimb sentimente, chiar deloc."

Colegei mele de banca i-a spus ca nu vrea sa ma despart de Marius (cel cu care sunt impreuna).

La scoala se comporta frumos cu mine, imi ia apararea si il surprind cand ma priveste, apoi isi schimba privirea in alta directie.

El e genul care nu vrea sa aiba de-a face cu relatii la 13-14 ani. Mi-a spus ca m-a evitat deoarece din "perspectiva lui nu e nevoie sa grabim lucrurile de la varsta asta".

Credeti ca inca ma place? Si ce a vrut sa spuna prin "nu vreau sa schimb sentimente".

Da funda. Si va rog, fara comentari de genul "Ai examen!". E o chestiune adolescentina.

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Da, inca te place si chiar mult.

| SkyPilot a răspuns:

Te place, dar te sfatuiesc sa iti vezi de treaba ta. Daca il lasi pe Marius pentru celalalt, deja apare o problema de incredere intre voi.

| SarahLorena198 a răspuns:

Buna, si eu am fost intr-o situatie asemanatoare, si ce pot sa iti zic este ca baiatul de care iti placea in clasa a 7, pare mai matur dar si rusinos, pentru ca te-a ignorat in clasa a 7 si totusi se uita dupa tine, ideea este ca: eu cred ca inca te mai place putin si daca ai vrea sa te bagi acuma cu el intr-o relatie ai avea sanse. Iar la propozitia " nu vreau sa schimb sentimente " cred ca se referea la faptul ca nu voia sa iti zica ce gandeste, ce simte sau ce parere are despre faptul ca te-ai combinat cu colegul lui de banca. Iar cand ti-a zis ca nu e nevoie sa grabiti lucrurile si ca nu vrea sa te desparti de Marius, este pentru ca el crede ca nu mai are posibilitatea sa fie cu tine, sau vrea doar sa fii fericita chiar daca esti cu altcineva. Dar ar fi mai sigur sa il intrebi personal asta si intre 4 ochi la scoala, cand aveti un moment de singuratate sau pe strada... oriunde numai sa fiti doar voi doi, si nu trebuie sa iti fie rusine, fa-ti curaj, crede-ma nu ai nimic de pierdut, sper ca te-am ajutat.