| Mihaela_7488 a întrebat:

Buna TPU:* cine are idee cati frati are miley? si care este numele ei real?

Răspuns Câştigător
| 女明DongRi a răspuns:

Destiny Hope Cyrus s-a născut pe 23 noiembrie 1992[8] la Nashville, Tennessee. Părinții ei sunt Leticia „Tish" (n. Finley) și cântărețul de muzică country Billy Ray Cyrus[2]. Miley are 5 frați și surori. Cei mai mari sunt Trace și Brandi Cyrus, copiii lui Tish născuți dintr-o relație anterioară, pe care Billy Ray i-a adoptat când erau foarte mici.[9] Trace e vocalist și chitarist în trupa Metro Station[10], iar Brandi a fost chitaristă în trupa lui Miley în concerte, apoi a format o trupă cu starul Megan Park din The Secret Life of the American Teenager[11]. Miley mai are un frate mai mare, Christopher Cody, dintr-o relatie anterioara a lui Billy Ray[12]. De asemena mai are un frate, Braison, și o soră mai mică, Noah, actriță și nepoata politicianului Ron Cyrus[12]. Miley a ales numele „Ronnie" pentru personajul ei din filmul The Last Song din 2010 în onoarea bunicului ei[13].
Parinții ei au botezat-o Destiny Hope (engleză destin, speranță) deoarece credeau că va aduce speranță în viețile oamenilor când va crește mare[2]. Porecla ei a fost „Smiley" apoi „Miley" deoarece zâmbea foarte mult când era copil[2]. Ea a absolvit Heritage Middle School, unde era majoretă[14]. În prezent ea merge la școala Options For Youth (Opțiuni pentru Tineret)[15] și, în timpul filmărilor, face meditații cu un profesor privat[16]. Miley a crescut la ferma parintilor ei de lângă Nashville unde merge regulat la biserica The People's Church (Biserica oamenilor)[17][18].

1 răspuns:
| Graphee a răspuns:

Numele real cred că e Miley Cyrus.
Fraţi: Christopher Cyrus, Trace Cyrus, Braison Cyrus.
Surori: Brandi Cyrus, Noah Lindsey Cyrus.