| frhjfdjtd a întrebat:

Buna TPU cum imi conving parintii sa ma mute la alta scoala? locuiesc in Buzau si acum invat la scoala 1 si vreau sa ma mut la scoala 15 pentru ca nu imi plac de loc colegii, suntem foarte multi in clasa, astfel avem profesori foarte exigenti si nu pot sa ne explice cum trebuie la toti, suntem glagiosi si astfe clasa noastra nu face nici o activitate interesanta si eu vreau sa ma mut, am vorbit cu parintii si au zis ca sa nu imi para rau si nu vor cum ii pot convinge? si credeti ca iau o decizie buna? daca cineva a facut cum vreau eu sa fac ati regretat sau e mai bine la 15?
p.s. sunt clasa a 6-a
mulltumesc, funda!

7 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Ramai repetent si te va crede

| ElenaSA a răspuns:

Mutarea presupune ulterior si un proces de adaptare. Te-ai gandit la asta si la faptul ca si mutata acolo poti gasi unele inconveniente?
Ai explicat argumentele de aici parintilor? Daca da, ei ce au spus cu privire la faptul ca nu poti progresa astfel?

| frhjfdjtd explică (pentru ElenaSA):

1)imi dau seama ca nu va fi totul roz dar totusi cu siguranta va fi mult mai bine, da le-am explicat si le povestesc in fiecare zi de ce lucruri rele s-au mai intamplat in clasa
2)cum adica nu pot progresa altfel? nu inteleg

| frhjfdjtd explică (pentru ElenaSA):

1)da m-am gandit ca nu va fi totul roz dar simit ca va fi mult mai bine si am discutat mereu de inconvenientele scolii dar nu se pot lua alte masuri sad pentru ca parintii nu mai au voie sa intervina
2)cum adica nu pot prograsa altfel? nu inteleg la ce tereferi sigur! adica ca nu pot sa fac asa? au zis ca nu poate o sa imi para rau desii nu prea cred

| frhjfdjtd explică (pentru ElenaSA):

Vb prin mesaje mai bine nu merge sa mai dau niste detalii

| ElenaSA a răspuns (pentru frhjfdjtd):

Cum adica nu au voie sa intervina?
Nu poti progresa pentru ca este galagie si profesorii cred ca fac liniste desori si astfel se pierde din materia ce ar tebui predata. Si pentru ca zici ca nu intelegi ce se explica si ca nu se fac activitati interesante. De asta nu poti progresa.

| frhjfdjtd explică (pentru ElenaSA):

Le-am spus dar ei si multa lume spun ca e cea mai buna scoala din oras urmatoarele sunt 11 si 15 si nu ar vrea sa ma mute stiu prea bine cum e ca de obicei mi-se face rau dupa sport pentru ca port ochelari si ne munceste foarte tare si vin sa ma ia pe la jumatea orei si aud cum e gălăgie in clasa si profesorii tipa la noi