| Florinake14 a întrebat:

cum sa-i spun unei fete ca imi place de ea...ea fiind mai timida si eu la fel...astept raspuns mai mult de la o fata.

Răspuns Câştigător
| AliSeya a răspuns:

Buna. Daca chiar iți place fata respectiva trebuie sa iți faci curaj....respira adânc și du-te la ea.Depinde de tine acum dacă crezi ca poți sa iți dobori teama de-a vorbi cu ea. Vorbește cu ea un subiect care o atrage, glumește putin cu ea, adaugă `i un compliment frumos de ex:"Îmi plac ochi tai" sau "Ce draguța e bluza ta" etc. Si încerca sa zâmbești când o vezi sa ii dai impresia ca iți place de ea.Atunci când o fata vede ca un băiat ii face complimente sau gesturi frumoase, fetele se simt frumoase...se bucura ( e o senzație ceva în genu :"Nu îmi vine sa cred cât de frumos se comporta cu mine " sau se simt ''Wow chiar ii place cum arat"etc).E foarte greu cu dragostea dar trebuie sa scapi de timiditate, nu te omora dacă vorbești cu ea nu te mănâncă. Imagineaza`ti ca vorbești cu o prietena, o sora, verișoara. Trebuie sa faci cea ce simți doar.Asa am fost eu când aveam 14 ani în generala, și ma susținut sora mea cu niște sfaturi și mi-am distrus timiditatea fata de băiatul acela și am reușit sa îmi ascult inima și acum sunt cu el de vreo 2 ani fac 3 ani prin vara de când sunt cu el. Îți urez bafta.

| AliSeya a răspuns (pentru AliSeya):

I am sorry!( pentru greșelile mele ).

| Florinake14 explică (pentru AliSeya):

Mersi mult

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Invit-o la o plimbare in parc sau la un suc/inghetata si spune-i ce simti pentru ea

| irina20 a răspuns:

Of,timiditatea asta.Ia-ti inima in dinti si spune-i; nu foarte direct ca s-ar putea s-o sperii.Usor,haios si cu ceva detalii.Ai putea s-o inviti la o inghetata, sa glumesti cu ea, s-o faci sa rada, va plimbati si apoi...Succes! Si spune-ne daca a mers.

| DiamantulAuriu a răspuns:

Invit-o undeva si discuta liber cu ea si spune-i ce ai de spus

| Nucontaza a răspuns:

Du te la ea zi ca vrei sa face ti dragoste