| GeorgianaDragus a întrebat:

Buna TPU big hug

Sper sa aveti timp sa cititi o mica parte din viata mea si sa-mi dati un sfat si sa-mi iertati greselile de ortografie kiss

big hug

In clasa a 6-a faceam religie mai multi copii din mai multe clase printre care era si un baiat X smug [pe atunci nu neam vorbit si nu am stiut nimic unul despre celalalt]
Acum, in clasa 7 am mers la teatru mai mutle clase si era si el. Un baiat mi-a cerut nr de telefon si i la dat si lui si m-a sunat cu nr neecunoscut, iar cand am ajuns acasa am vb putin prin mesaje si i-am zis ca m-am desp de pentru meu si a zis "noh cai prost ala" [ma intreb dk a zis ca e prostthinking].
Si apoi un timp nu am mai vorbit, el si-a schimbat numarul si s-a rupt "legatura" intre noi.Intr-o seara am primit un mesaj de la un nr necunsocut "cf" si am zis ca cine e si a zis ca e X si a zis ca a vrut sa ii trimtia la un coleg ca avem nr asemanantoare si mia tr mie.Si de atunci am inceput sa vb mult, vreo 1ooo mesaje si ceva la 2 saptamani. Apoi el mi-a spus ca sa desp de prietena lui >8-. Lam consolat, a trecut peste asta si a inceput sa ma si sunehee hee [si in ziua de azi vb la telefonlove struck] Prin msj mi-a zis ca sunt km dulcica si chestii de genul >asta: iar in dimineata asta m-a sunat la 7 si ceva si am zis ca vorbim imediat ca mi cam somn si mi-a scris " dormi puiut" >:" Cum sa aflu daca ma place fara o abordare directa sau sa-l fac sa ma placa?batting eyelashes

Astept sfaturi din partea voastra love struck

Funda!batting eyelashes

pup >big grin

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mie mi se pare ca deja te place doar ca ii este rusine sa recunoasca. Mai lasa si tu timp sa treaca, nu accelera asa lucrurile ca nu va fi bine. Lasa-l si tu mai incet, poate nu vrea sa inceapa o relatie deocamdata, si tu trebuie sa accepti asta. Continua si tu sa vorbesti cu el, sa glumiti impreuna, si poate intr-o zi sa-l intrebi daca vine cu tine la un suc sau la o prajiturabatting eyelashes [in calitate de prieteni ii zici lui, dar tu stii ca e mai multlaughing]. Sper ca te-am ajutat!kiss O zi buna!

| Criiiiiiiis a răspuns:

Pai daca ti-a zis "dormi puiut"e clar ca te place happy.
Si faza cu "nr asemanatoare " e doar un pretext happy el vroias a vorbeasca cu tine happy.
Asta e parerea mea happy.

| lightmyfire a răspuns:

Buna.Tu trebuie sa vb serios cu el, adica sa-l intrebi ce doreste de la tine si ce asteptarire de la tine.Sa-i pui tot felul de intrebari si astfel sa-ti dai seama daca te place sau ce simte pentru tine.La fel vezi ce vb si ai grija sa nu fie cumva o minciuna si apoi tu sa suferi si el sa nu mai poata de bine.asa ca ai grija! Succes.O zi minunata

| liiifeiispiiink a răspuns:

Pai ai putea sa il intrebi intr'un mesaj "ma placi?" si o sa iti raspunda sigur...sunt in aceeasi situatie si la mine a mers...ai grija de tine si succes cu "X":-d

| Any a răspuns:

Deja te place, poate e mai timid si prin chestile acestea ti-a demonstrat ca te place.Incearca sa discuti cu el pe subiectul acesta si poate ajungeti sa fiti impreuna.Se vede destul de clar ca va place unul de celalalt.Bafta! fundita