| Marihonaa a întrebat:

Azi am sa va spun o poveste de groaza.

Deci. Eu si prietena mea am plecat in padure dupa alune.
Acolo a fost o casuta veche. Am mers acolo (de curioase ce-am fost). Am deschis usa. Se auzea un scartait sinistru. Am impins-o pe prietena mea inauntru. Ea a inceput sa strige " Te rog frumos d-imi drumul!" Dar eu am tacut ca si cum sa creada ca am plecat.
- Stiu ca esti acolo! Lasa-ma sa ies! Te implor! zise ea.
Cum am auzit ca striga si plange i-am dat drumul
- Nu mai vorbesc cu tine! zise ea
-Ok, scuze, ma jucam si eu.
-Nu se joaca asa... Tu sti ce rau m-am speriat?
-Nu.
-Atunci? Gura! striga ea

Dupa aia cum noi ne tot certam auzeam niste pasi in spatele meu.
-E ceva in spatele meu, asa-i? am zis eu
Prietena mea Diana (tot Diana) a tacut
Iar atunci dintr-o data colegul nostru m-a prins pe mine de gat si mi-a suflat in ceafa sa ma speriu.
Eu am inceput sa strig.
- Taci tu, sunt eu, Casi.
- Esti nebun? Sa nu mai faci asta niciodata!
-Da' ce face-ti voi ici la casa asta? Ha?
- N-am avut ce lucra.
Atunci Casian a deschis usa :
- Ce zicice-ti? O tura?
-No merci. am zis eu
- Nu nu nu! zise Diana.
Atunci m-a tras pe mine de mana si Diana a trantit usa. De parca au avut un plan. Casian a mers sus la etaj. A zis ca sa stau la usa de paza. Am zis ca bine. Atunci cand am vazut ca pleaca sus la etaj eu am inceput sa strig :
-Diana da-mi drumul! Te rog frumos!
Ea tacea.
Ok sa revenim.

Deci. Casian a plecat la etaj. Numai l-am auzit ca tipa. M-am dus si am vazut o silueta alba cum se apropia de Casian.
Am inlemnit. De speriata am zis cu glas subtire :
-Diana ajutor!
Si nu stiu ce sa mai intamplat ca am lesinat

Dar pe parcurs cand m-am dus acasa mi-au povestit.

Sa revenim.

Dupa ce am lesinat Casian a inceput sa strige. Acea silueta la taiat la mana pe Casian. El s-a speriat si a impisno numai ca nu a putut-o atinge. Si a cazut la pamant. Can a vazut ca se apropie de mine a vazut pe o masa veche o cruce si apa sfintita (mare miracol) Si atunci Casian a zis :
-Dispari!
Aruncand cu apa sfintita si aruncand si crucea in ea. Si a disparut.
Apoi repede m-a luat de mana si m-a tras pe scari laughing
A zis catre Diana :
- Deschide naibii usa!
Ea s-a repezit si a deschis usa. Cand l-a vazut pe Casian taiat s-a speriat dar cand m-a vazut pe mine a inceput sa rada ca m-a vazut ca ma trage.
Si atunci au mers la o fantana din apropiere si au luat apa si m-au stropit toata am fost lioarca.
Apoi am fugit acasa. Si nu am zis la nimeni. Nici la parinti. Nu totul ca ei ar trebui sa stie fiindca suntem de o varsta frageda. Suntem de 9 ani toti.

Cer scuze pentru categorie

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Povestea ta nu mi s a parut deloc de groaza, mai degraba seamana cu o comedie neagra

| zurick a răspuns:

9 ani-cls 3-a
Nu prea mi-a placut povestea.(de fapt deloc)
Succes la scoala!

| OoBunnyoO a răspuns:

Nu prea este foarte infricosatoare, imi pare rau sa iti spun, dar pentru 9 ani banuiesc ca este. Ai putea sa lucrezi la partea liniara a povestii ai sarit destul de mult de la o chestie la alta.

| Marihonaa explică:

Hmmm... Pardon. Sunt pe clasa a patra big grin