| anonim_4396 a întrebat:

Doresc să cer păreri sincere fetelor! Tocmai am împlinit 18 ani iar un lucru mă "supără" foarte tare. Am rămas la fel de pitică ca la 15 ani. Am 1.49-1.50 la înălţime. Ştiu, nu mă mai pot înălţa. Probabil că, dacă aş fii foarte slabă nu m-ar mai deranja la fel de tare înălţimea. Chiar doresc să slăbesc în jumătatea asta de vară ce a rămas, dar nu ştiu varianta potrivită. Cam cât aş putea (maxim) să slăbesc într-o lună? Sunt dispusă să renunţ la multe obiceiuri proaste, dar nu să mă înfometez! Am nevoie să slăbesc aproximativ 10 kg. Mulţumesc că a-ţi citit, şi rog seriozitate! big grin

p.s. mă gândeam să ţin dietă doar cu salate şi să beau doar apă minerală (plată chiar nu-mi place). Dar vreau să slăbesc mult, nu puţin câte puţin

3 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Manci salate, bei apa multa si faci sport zilnic, in 3 luni maxim slabesti mai mult decat vrei dar trebuie sa ai ambitie nu sa zici: lasa ca atatea exercitii ajung pe ziua de azi. Sa faci pana nu mai poti.

| Ritsuko a răspuns:

Pai,ai putea foarte bine sa slabesti, dar trebuie sa faci anumite eforturi, adica de exemplu dimineata sa te trezesti de dimineata sa faci ceva incalzire, apoi alergi cel putin jumatate de ora cu pauze mici.Iar in privinta alimentatiei poti fara doar si poate sa te dai pe niste salate si apa dar sa te mai abti de la dulciuri. Daca iti doresti cu adevarat chiar vei scapa de ele, nu este chiar asa de greu. Bafta!:*

| Luminita235 a răspuns:

Din cate stiu nu este bine sa slabesti multe kilograme deoarece tu e posibil sa te lasi de dieta si dupa aceea o sa te ingrasi si mai mult. Eu iti recomand sa mananci usor dar cum si tu ai spus sa nu te infometezi. Dimineata poti manca un iaurt cu seminte de in si seara sa nu mananci dupa ora 7. E bine de asemenea sa mananci 2 feliute de paine neagra nu alba. Si renunti la dulciuri laughing) ( ceea ce stiu ca este greu )Si desigur poti face abdomene si genoflexiuni deoarece te vor ajuta. Sper ca te vor ajuta aceste sfaturi si spor la slabit! :*