| Bobby124 a întrebat:

Deci am o mica problema. Am o relatie cu o fata de un an de zile. Totul mergea foarte bine, stateam toata noaptea si vorbeam la telefon, ziua ieseam in oras, ne distram, etc. Dar de o vreme nu am mai comunicat atat de mult pentru ca ea plecase in strainatate o saptamana si apoi cand a venit inapoi nu prea am putut sa o contactez. Cred ca poate ar fi necesar sa precizez si asta. In fine, si totul merge ok pana cand o data ne certam dintr-o prostie spun eu, motivul e nesemnificativ, si de atunci a devenit foarte rece. Nu stiam daca sa ii las spatiu sau nu, i-am lasat putin dar apoi voiam sa vorbesc cu ea, voiam sa repar treaba si acum imi spune ca vrea sa fim doar prieteni. Deci practic de la o nimica toata s-a stricat relatia. Si acum nu stiu ce sa fac. Dupa cearta mi-am cerut scuze si am incercat sa o fac sa nu mai fie suparata. Nu mai vrea sa iesim, nu am iesit de cateva saptamani. Cam de cand a plecat in strainatate. Scoala incepe imediat, suntem colegi, e inevitabil sa nu ne intalnim. Si intrebarea mea este... Ce sa fac? Sa o las asa, sa astept, sau sa ii arat ca imi pasa de relatie foarte tare si nu vreau sa o pierd din nimic?

Răspuns Câştigător
| thugxz a răspuns:

Presupun ca din moment ce relatia a luat o intorsatura nasoala de cand a venit din străinătate, e posibil sa se fi intamplat ceva. Parerea mea e ca ar trebui sa ii spui ce simți. Nu ezita nimic, oricum nu ai nimic de pierdut prin simpla mărturisire a sentimentelor tale. Nu incerca sa ascunzi pentru ca vei cauza mai mult rău. Dacă îi vei spune tot ce simti si ca iti lipseste etc. iar ea nu va avea nici o reactie, respectiv vrea sa rămâneți prieteni, atunci nu mai are rost sa aștepți intrucat va trebui sa gasesti o persoana care sa te merite. Baftă!

1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Daca a zis ca vrea sa ramaneti prieteni probabil pur si simplu nu mai simte nimic pentru tine si acea saptamana in strainatate a facut-o sa constientizeze acest lucru. Detaseaza-te de ea si daca te mai cauta in timp si tu inca mai ti la ea eventual incercati iar dar in cele mai multe cazuri dupa o impacare e mai putin decat prima data.