| alxp a întrebat:

deci am si eu o curiozitate : care-i faza cu fumatul? intreb pentru ca vad zi de zi tot mai multi pusti de 13- 14 ani care se apuca de fumat si as vrea sa stiu si eu de ce. adica fumatul face sa parem mai cool sau ne aduce respect sau ce? eu nu am nimic cu fumatorii pentru ca nu fumeaza pe bani mei. veti zice ca sunt de moda veche dar nu am 15 ani si nu fumez si as vrea sa stiu ce si cum in legatura cu fumatul.

8 răspunsuri:
| ankadella a răspuns:

Buna..si eu am fumat 3 ani.atunci cand esti nervos, iti da o senzatie de calmare. CEA MAI MARE IDIOTENIE FUMATUL..iti strici banii, sanatatea, ti se scurteaza viata si esti mai irascibil..nu te face mai cool, te face mai penibil...si eu am crezut ca te face mai cool, dar nu e asa. oamenii te evita cand fumezi..eu am patit-o! NU TE APUCA, ITI VA PAREA RAU. vorbesc ff serios

| Pιтιкa a răspuns:

Crde`ma ei fumeaza pentru a parea mai cool.Dar, nu sunt! Se dau in spectacol ca ei fa ceva ce altii, unii nu fac.Mda...oricum se vor imbolnavi sigur daca cntinua asa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu sunt in stare sa se integreze intr un grup decat copiind ca maimutele si se cred cool. asa se apuca de fumat 80% dintre tineri

| Nucreeed a răspuns:

Eu am avut un prieten care zicea ca s-a apucat de fumat pentru ca mai umbla cu 10 insi dintre care el era singurul care nu fuma...auzi tu cat de prosti pot fii unii in ziua de azi

| CosticaShtrengarul a răspuns:

Deci baietasule, Costica are un raspuns, daca vrei, destul de strengar. Fumatul dauneaza grav coapselor si ulcerului din stomac! Plus ca se regidiveaza riscul la cancer! Asa ca nu te lasa pacalit de coolaciunea de care da dovada tigarischkea. Pace buna!

| k1NNNdeR a răspuns:

Fumeaza deoarece in anturajul lor se fumeaze ei sunt atrasi de anturaj si daca stai cu cineva de gen o sa incerce si pe tine sa incepi sa fumezi. Sfat:Refuza iti pierzi viata degeaba.

| Bella20 a răspuns:

Paii..nah fumeaza pentru ca le placee sa fumeze..se simt poate chiar sh mai bne..Sh eu am un prt care nu se poate lasa de fumatstraight face..Cand se enerveaza asa se duce sh fumeaza o tigara sh se linisteste.Hmm mi-se pare cv..stupid..Nu e neaparat daca fumezi esti smecher sau esti cnv..Chiar din potrivaoh go on.Tuu esti ala sanatos..trb sa fii fericit.

| jkm a răspuns:

Cand fumezi te simti in cutotul alta lume eu nu stiu cum e dar am auzit alte persoane este un drog cand te-ai apucat de el nu te mai poti opri! fundita?