| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU!
Deci, la anul am capacitate (trec a 8-a sunt fata) nu știu ce sa fac la romana ma descurc (m-am apucat de acum sa învăț/recapitulez tot, dar la matematica sunt praf nu știu nimic. Vreau sa iau note mari la evaluarea ca sa intru la un liceu bun (prietenele mele acolo vor) și o sa fie super nașpa dacă ele o sa intre și eu nu + ai mei o sa-mi ia Samsung s9 +.
Îmi doresc foarte mult sa intru la acel liceu, va rog spuneți-mi cum sa învăț, ce sa fac la matematica sa iau 9, la romana sunt capabila sa învăț tot și nu-mi fac griji. Faza nașpa o sa fie ca ele sa intre la acel liceu și sa pună poze etc iar eu cred ca am sa mor de nervi pentru ca știu ca pot, mai ales ca e o fata la mine în sat care dacă ia nota mai mare sunt distrusa pentru ca (sta aproape de mine) neamurile/părinții mei zic ca pana și ea e mai deșteaptă ca mine și cred ca o sa plâng de ciuda.
Va rog ajutați-ma, dau funda numai spuneți-mi ce sa fac. Stiu ca mai e timp e 19 iulie doar.
Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Pai, apuca-te serios de invatat si la matematica, tot de pe acum, ai sanse sa iei note mari la amandoua.

3 răspunsuri:
| Anon31241212 a răspuns:

Trebuie sa inveti ceea ce ti a predat profesorul la clasa. Daca vezi ca nu intelegi poti face meditatii. In afara de a invata nu exista un sfat mai bun

| Neorxnawang a răspuns:

„ viitorul meu se rezuma la un simplu telefon? " eu in locul tau imi puneam intrebarea asta...

| dramaaaa a răspuns (pentru Neorxnawang):

Nu este vorba doar de asta, eu îmi doresc sa iau note acelea și pe lângă asta am și multe "beneficii" (telefon, bani, etc)