| JustLittleMe a întrebat:

Deci sa oncepem, de cateva luni vorbesc cu o fata, am inceput sa ne cunoastem si acum ne spunem si surori si vorbim mereu, zi si noapte, me sunam si vorbim pe WhatsApp, Facebook, Messenger, chiar si acum in timp ce scriu vorbesc cu ea.
Parinti nostri stiu asta, de faptul ca vorbim, sunt foarte apropiate si ne iubim mult (ca surori), acum ceva timp am intrebat-o daca vine prin Bucuresti (ea fiind din Tulcea) si a scpus ca la vara va veni pentru mine si m-a intrebat daca poate sta la mine cat e in Bucuresti.Am fost putin speriata si o sa intelegeti si de ce dar, i-am spus ca o primesc bucuroasa, a spusca de abia asteapta sa vin si eu pe la ea in vacanta de vara. Cum sa fac sa ii spun mamei si ea sa o lase sa stea la mine? Ea nu prea are incredere in straini dsr, fata aceea e altfel, e prietena mea si o iubesc. Avem multe in comun, suntem singure la parinti etc. Sunt si totusi diferite, foarte diferite (ea e blonda netural, eu satena, ea are ochi verzi-albastrui, eu schimbatori etc.) Dar totusi foarte asemanatoare.

Cum fac sa o intreb pe mama daca o lasa sa stea o luna, si apoi sa ma duc si eu pe la ea. Va rog mult sa ma ajutati.

Funda celui mai bun raspuns :*

Răspuns Câştigător
| Seepty a răspuns:

Pai spune-i ca sunteti ca niste surori si sa-ti dea macar o sansa.

| JustLittleMe explică (pentru Seepty):

E mai complicat fiindca ea nu prea are incredere in prieteni crying

| JustLittleMe explică (pentru Seepty):

Mersi a mers :*

| Tanase_Andreea_2000_MZzL a răspuns (pentru JustLittleMe):

Da a mers

| Tanase_Andreea_2000_MZzL a răspuns (pentru Seepty):

Cf

15 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

Cati ani aveti? In mod normal, nu ar trebui sa fie mare lucru, ii zici mamei: mama, vara asta o sa vina o prierena din Tulcea in Bucuresti si nu are unde sta, poate sta la noi?

| JustLittleMe explică (pentru Radu284):

Si daca spune 'nu'?

| Radu284 a răspuns (pentru JustLittleMe):

Daca spune nu, poti sa-i zici ca e important pentru tine, ca e o prietena foarte buna la care ti foarte mult, etc. Dar pana la urma e decizia ei.

| Lila10 a răspuns:

Zi-i ca va intelegeti foarte bine, ca sunteti ca niste surori, ca e cea mai buna prietena a ta!

Stiu ca nu o sa-ti placa ce zic acum dar trebuie: V-ati vazut vreodata fata- in- fata? De unde stii ca nu e un strain care poate intra cu pusca in casa sa va omoare? De unde stii ca nu te joaca pe degete cum vrea? De unde stii ca nu iti trage clapa? Nu poti stii niciodata cine e ''dicolo de zid''! E periculos! eu daca as fi in locul parintilor tai as zice fara ezitare nu!
Trebuia sa te consulti cu parintii tai inainte sa te ia gura pe dinainte!

Scuze pentru morala tinuta, dar e gresit ce ai facut, mai sus ( din comentariul meu), am scris ce ai vrea sa auzi, dar mai jos ''Zi-i ca va intelegeti foarte bine, ca sunteti ca niste surori, ca e cea mai buna prietena a ta!
''(ce ai vrea sa auzi)de ce am scris am scris adevarulV-ati vazut vreodata fata- in- fata? De unde stii ca nu e un strain care poate intra cu pusca in casa sa va omoare? De unde stii ca nu te joaca pe degete cum vrea? De unde stii ca nu iti trage clapa? Nu poti stii niciodata cine e ''dicolo de zid''! E periculos! eu daca as fi in locul parintilor tai as zice fara ezitare nu!
Trebuia sa te consulti cu parintii tai inainte sa te ia gura pe dinainte! ''(adevarul)!
Nici nu ma astept sa imi dai funda la ce ti-am zis mai sus, dar trebuia sa iti zic, trebuia sa fiu sincera, sa zic adevarul, care nu e prea placut in cazul de fata!

| JustLittleMe explică (pentru Lila10):

Nu, nu ne-am vazut niciodata in fata dar, mereu ma mai uit pe facebook-ul ei si are poze cu ea, nu e un barbat -_-.Ne trimitem poze mereu si sa stii ca nu pare a fi barbat -_-.

| Lila10 a răspuns (pentru JustLittleMe):

Ou, vaaaaai, naiva e lumea din ziua de azi. Pe google sunt multe poze cu fete! Si nu uita ca multi au conturi false, daca scrii pe facebook de exemplu Alina Eremia iti da o groaza de exemplare, la fel si Selena Gomez etc... Ai prins tu ideea

| JustLittleMe explică (pentru Lila10):

Nu vreau sa ma cert cu tine dar, de fiecare data vorbim pe skype deci...Nu mi se pare a fi baiat.

| Lila10 a răspuns (pentru JustLittleMe):

De ce nu ai inceput cu asta? Asta imi schimba parerea! Dar NU COMPLET...

| JustLittleMe explică (pentru Lila10):

Chiar daca suntem la distanta, vorbin zilnic pe toate retelele de socializare. Suntem ca niste surori, sper sa intelegi si tu ca tinem una la alta mult happy

| Lila10 a răspuns (pentru JustLittleMe):

Ok, cum zici tu...

| amalukaa a răspuns:

Pai ii zici ca va intelegeti f bine si o cunosti bine si este ca si sora ta mai ales ca tu esti singura si poate o sa te inteleaga mama ta