| CrinaEliza a întrebat:

Diriginta organizeaza o excursie,dar eu nu vreau sa merg. Daca ii spun ca nu vreau o sa zica ceva gen :"Normal ca nu mergi,pai cum sa mergi tu, te stresezi tu cu ceva?"
Nu prea imi sufar diriginta.
Si o sa "rada" si colegii de mine fiindca sunt rai si observ ca unii spun "logic ca vin". O sa zica(,) ca sunt saraca,ca nu am bani, eu doar prefer sa imi cumpar altceva cu acei bani,plus imi este rau la drum lung
Ce pot sa ii spun doamnei diriginte, o scuza ceva?

3 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Ii spui ca ai mai fost in locatia respectiva, ca ai altceva de facut in perioada aia sau pur si simplu ca nu vrei.Nu esti obligata sa mergi si nu ar avea de ce sa ii intereseze pe altii ce faci tu.

| peperonies a răspuns:

Cainele moare de drum lung si prostul de grija altuia. spune-i asta.

| Rakanishuu a răspuns:

Poti sa spui pur si simplu ca nu-ti place locul in care veti merge. Astfel, eviti si minciuna. Crede-ma ca parerea lor nu va mai conta deloc peste ceva timp.