| AntoniaOrman a întrebat:

Pe 9 aprilie,care pica intr-o sambata,diriginta vrea sa fac o excursie cu noi astia din clasa(nu conteaza unde). Dar eu chiar nu vreau sa merg. Cum sa ii spun ca nu merg? Ca de obicei daca cineva spune ca merge intr-o excursie,ii ia "interviu". "De ce?" "Vino, nu fi prost! " "De ce nu vrei sa vi?". Ca oricum eu nici nu ma inteleg prea bine cu colegii mei si e mai bine asa...Nu imi spuneti chestii gen "Ar trebui sa mergi" si chestii din astea.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Trebuie sa mergi la ziua unui var din alta localitate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Plec din oras cu parintii... si PUNCT

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Inventeaza o scuza spune ca nu poti veni in ziua respectiva din diverse motive de sanatate de familie nici nu cred ca i-ar interesa asa mult daca nu ai veni daca zici ca nu va intelegeti.

| Privatenumber a răspuns:

Afirma-te! Spune simplu, serios, convingator, " Eu chiar nu vreau sa merg. "