| Nothing05 a întrebat:

I need your help! Acum ceva timp am cunoscut un baiat prin intermediul unei prietene. Am vorbit cateva zile cu el, iar apoi m-a invitat in oras. Prima data cand am iesit a fost super OK, ne-am plimbat, ne-am tinut de mana si am decis sa mai asteptam pana sa facem urmatorul pas. Apoi, ziua urmatoare cand am iesit, el m-a sarutat. Dupa ce a facut asta, mi-a spus ca nu simte nimic pentru mine si ca nu sunt genul lui. A spus ca m-a sarutat pentru ca voia sa vada daca va simti ceva pentru mine.
Vorbesc in continuare cu el, dar nu stiu daca e OK. El spune ca s-a atasat de mine ca amica, ma vede doar ca pe o prietena. Tot el e cel care intra in vorba cu mine. Ce sa inteleg? Face asta din mila? Si cum de s-a razgandit in 2 zile in legatura cu ceea ce simte? Azi iti place de mine, maine imi spui ca nu sunt genul tau?!

Va rog sa ma ajutati. Dau fundita! big grin

5 răspunsuri:
| CosminC86 a răspuns:

Eu zic sa rupi legaturile cu el pentru cateva zile... daca va incerca sa dea de tine, inseamna ca te place, iar daca nu... nu

| Victorita15 a răspuns:

Corespondati, deoarece s-a atasat de tine, dar totusi din cele vazute mai sus vrea sa ramineti doar prieteni. Posibil ca sentimentele i s-au schimbat deaorece sunt lucruri diferite sa vb cu o persoana pe net si absolut diferit sa iesiti in oras. Poate se astepta la altceva si de aceasta si-a schimbat sentimentele. In orice caz, nu te intrista. Mai sunt baieti in lume!happy

| Licurici07 a răspuns:

Eu cred ca ar trebuie sa o lasi mai moale cu acest baiat. Daca el nu este hotarat sa fiti impreuna si se razgandeste asa usor va fi rau pe viitor, deoarece vei incepe sa tii la el mai mult si vei suferi cand vei vedea ca azi esti perfecta si maine nu esti genul lui. Fetelor nu va mai opriti doar la un singur baiat, sunt atatia pe lumea asta. Inteleg ca dragostea e dragoste, dar cand veti ajunge la o varsta, veti regreta ca ati inceput o relatie serioasa prea devreme. Profita acum sa-ti faci de cap (sa iesi in club cu fetele fara sa dai explicatii, sa te imbraci cum vrei, sa vorbesti la telefon cu cine vrei). Asta este sfatul meu care il dau la orice fata de liceu, sau care nu a avut o relatie serioasa. Sper ca am fost de ajutor!

| biancadinu99 a răspuns:

Poate e genu care nu poate tine o relatie! happy Eu as avea si o intrebare pentru tine, Daca tu ti la el, mai mult ca la un prieten? happy Nu stiu cum sa iau asta dar poate are si un pic de nesimtire, sau s-a intamplat ceva! Poate o alta persoana ii spune ceva despre tine si sa razgandit! thinking Sunt multe de spus! Acum tu trebuie sa stii cel mai bine, pentru ca tu l.ai cunoscut si sti sigur ce comportament are, si trebuie sa iti dai seama dupa persoana ce vrea cu adevarat! E bine ca ai pus intrebarea asta sa auzi mai mute sfaturi! :*

| Stefan_Anda_1999 a răspuns:

Sti ce nu inteleg eu sunt multe cazuri din astea si eu am patit acelasi lucru prin intermediul unei prietene am iesit in oras, neam implimbat, neam tinut de mana, m-a sarutat pe buze, si dupa a zis: ca nu sunt genul lui! dupa am tinut legatura 2 saptamani si ma gandeam intruna la el si am zis:STOP nu mai pot continua asa si l-am lasat nu am mai vorbit cu el practic nu il mai cunosteam si am gazit un bait de 1 am stau cu el si ne potrivim de minune eu zic sa nu il mai bagi in seama vorbeste cu tine din mila nu ca o amica se ii esti iti gasesti alt baiat si o sa fie super bine si nu te mai gandi la el treci peste o sa fiie greu la incepuut daca ai sentimente pentru el dar cu ajutorul prietenilor treci peste sper ca ti-am fost de flos eu tiam povestit ce am patit si eusi zic ca sa il lasi sa nu mai vorbesti cu el lasa-l sunt destui in lumea asta papa :-)