| Nutellajustforme a întrebat:

Buna TPU ! Imi spune.ti si mie va rog cum sa imi fac parul cret dar fara bigudiuri, placa sau impletit ? Altceva ?
Funda.

Răspuns Câştigător
| TeooTeo a răspuns:

Stiu ca verisoara mea facea asa: trebuie sa ai :-moate pentru fiecare suvita pe care o ai, si ziare. Pentru pregatire: iei cate o bucata de hartie la lungimea parului si o rasucesti. Acum iei o suvita de par si o rasucesti pe ziar apoi faci un coc din parul prins pe ziar si il prinzi cu motul.
Sper ca ai inteles.:* daca nu.trimite-mi un mesaj.:*
p.s.: trebuie sa ti le faci seara pentru trebuie sa stai ceva vreme cu ele in cap, NU APLICA SPUMA dupa spalere, la sfarsit cand le scoti poti sa iti dai cu fixativ pentru a rezista. :**