| deyutzyk97 a întrebat:

Oare cum imi pot face parul cret fara sa-l pun cu placa, bigudiuri etc?

10 răspunsuri:
| вυттєяƒℓу ƒℓу αωαу -» a răspuns:

Ori ti'l impletesti dupa ce faci baie si dimineata desfaci elesticele ...sau tot dupa ce ai facut baie te dai cu spuma lasi capul in jos si il strangi in palme cu degetele si dupa il usuci cu uscatorul fara sa il piaptani :*

| Elena1234456 a răspuns:

Cu moate happy. Sau sa incerci sa il impletesti big grin.

| Armyanka a răspuns:

Cel mai bine se face cu surubelnita, o pui pe plita(cu fierul ala nu cu plasticul plasticul il lasi afara) o lasi la foc mic 10 min si dupa aia faci fiecare suvita, cand ajungi la jumatate o pui iar pe foc tot asa, sau iti faci plete din alea de ti se vede pielea in fata stai cu ele 15 zile fara sa le desfaci cand dormi si dupa aia le desfaci aia chiar te faci ca Claudia, sau daca faci baie si trebuie sa te speli de 3 ori cu sampon si de 3 ori cu balsam si dupa aia iti faci 35 de plete nu mai mult nici mai putin(chiar daca n-ai volum sau des) pentru ca altfel nu iti merge, sau pui apa intr-o oala sau intr-un ibric o fierbi la 160 de grade si o lasi sa fiarba pana da in clocot cand vezi ca ies deja aburi, la pimi aburi pui sare mare iodata 3 polonice cand da in clocot o iei, o lasi la racit o ora si dupa aia de tuci in baie si pui pe cap inm vana. Sper ca ti-am fost de folos.Si daca se poate fundita.

| Armyanka a răspuns:

Ca Claudia Pavel o sa ai parul:X

| Ralluxd a răspuns:

Buna! te pot ajuta cu 3 metode:
1. Ti-l impletesti strans in doua codite
2. Iti impletesti mai multe codite
3. Iti prinzi parul coc ( desi am parul drept, foarte drept mie imi iesa asta de fiecare data)

| unicka a răspuns:

Ori impletit ori pe moate din carpe am vazut ca se mai pune

| AlexanderChristianFenty a răspuns:

Dupa fiecare baie ti`l impletesti codite subtiri, il prinzi cu elastice, peste noapte ramai cu el asa, cand te trezesti scoti elasticele, nu il periezi doar daca e nevoie, dar o sa se ciufuleasca, bagi putin fixativ sa ramana asa, si GATA!happy

| Alice_6278 a răspuns:

Foarte simplu.Tzil impletesthi multe koditze dar impletitura sa fie foarte strinsa...trebuie sa stai cam vreo doua ore daca vrei sa arate foarte frumos si natural... sper ca te-am ajutat.:* happy

| kary97 a răspuns:

Este foarte simplu...iti impletesti parul, il lasi si peste noapte, dimineata ti le despletesti si...GATA

| simona_9694 a răspuns:

Buna ma numesc simona si eu as dori la fl sa imi fac parul ondulat