| MladinA a întrebat:

M-am lovit foarte tare la piciorul stang si nu stiu ce este...
Aseara am fost la fotbal la o sala cu niste prieteni, la un moment dat vine mingea catre mine si am vrut sa sutez, ideea era ca eu sunt dreptaci si mingea mi-a venit pe stanga, si eu cum nu stiu sa sutez cu stanga, am dat cum am stiut, si dinntr-o data, in partea unde se uneste soldul de picioru am simtit un POC! N-am mai putut de durere, am venit acasa si -am cuclat si acum dimineata parca ma doare mai tare ca atunci, foarte tare!
Ce poate fi?

3 răspunsuri:
| bianca19995 a răspuns:

Insemna ca ti-ai rupt ceva si trebuie sa consulti un medic

| stefania1997 a răspuns:

Poate nu s-a rupt ceva, poate e doar o entorsa...o sa iti treaca. funda?

| Fly2Sky a răspuns:

Uneori poate fi a o fractura cu riscul sa se rupa deci consulta doctorul si o sa intelegi totul. dar si eu m-am lovit cand alergam am facut o pauza lunga de c-am 10-15 minute sau chiar mai putin dar me-am revenit, dar mai bine duta la doctor sa vezi daca e fractura sau o lovitura nu prea puternic la care se pune pansament. funda te rog!