| SairiaBlock a întrebat:

:* Mentionez: fundita! >:
Deciii, sa incep.
Cum as putea deveni f populara pe facebook? (automat as deveni si in viata reala.) Ce ar trebui sa postez?
Va puuup :*

Răspuns Câştigător
| soraGrime a răspuns:

Cu siguranta nu esti mai mare de 14 ani.Te inteleg... faci parte din noua generatie. Dupa parerea mea, pe facebook trebuie sa postezi ceea ce iti place, nu ceea ce te face populara. Poti deveni populara prin faptul ca esti tu insati.
Dar daca tii neaparat sa devii 'populara', uite cateva ponturi:
-sa ai cat mai multi prieteni in lista(ai grija la pedofili si arabi/turci perversi)

-sa dai like mai multor persoane; mare parte din acestea ti-l vor returna

-sa postezi statusuri inteligente, dar nu copiate de pe nu stiu ce siteuri.Trebuie sa aiba o nota de originalitate

-am observat ca foarte populari sunt hipsterii, deci fa-ti blog pe tumblr si share-uieste posturile de acolo

-incearca sa faci poze cu un aparat cat de cat profesional sau care sa focalizeze binisor, indiferent daca sunt poze cu tine sau cu peisaje si alte blabla-uri

-nu stiu cum se face, dar devii automat mai popular daca folosesti facebook pentru mobil(in special pentru Android si iPhone)

-renunta la pozele de piti.Nimeni nu le apreciaza si poti pica drept usuratica

-incearca sa shareuiesti muzica buna(dar nu face asta daca nu asculti muzica de calitate; si aici ma refer la rock clasic, muzica veche, poate chiar simfonica)

-demonstreaza inteligenta prin comentariile pe care le lasi.Toti sunt satui de comentariile gen "skumpii :***"

-sa fii sarcastica/ironica iar te ajuta sa castigi teren pe facebook.Frecventeaza siteuri gen 9gag, piticigratis.ro,timesnewroman.ro,si alte siteuri caterincoase ca sa fii la curent

-da check-in-uri in locurile prin care iesi cu prietenii in timpul liber, de preverat via mobil(dar acestea musai sa fie reale! nu date numai de dragul de a da check-in)

-nu e ok sa iti updatezi statusul odata cu fiecare schimbare meteorologica(adica daca ninge sa pui status cu "Vai, ninge, ce frumos! love struckx"; toti ne-am saturat de asta)

-pozele cu mancarea pe care o mananci la momentul respectiv, cu cafelele de pe masa de la pub sau cu orice lucru ingurgitabil, editate in instagram te propulseaza usor-usor in randul celor populari

Sper ca ti-am fost de ajutor :*

28 răspunsuri:
| soraGrime a răspuns:

Hei,unde e funda mea? laughing(scuza-mi nesimtirea)

| SairiaBlock explică (pentru soraGrime):

Hey laughing Chiar vroiam sa ti-o dau, dar am uitat laughing) Dar acum ti-am dat-o. laughing

| LegionarulRoman a răspuns:

Fa un poze la un munte. laughing

| SairiaBlock explică (pentru LegionarulRoman):

M-a ajutat enorm de mult răspunsul tău să ştii.
Totuşi te puteai abţine! Dacă vrei îţi fac ţie poze... poate te asemeni cu un munte! ^_^

| LegionarulRoman a răspuns (pentru SairiaBlock):

Da,mi se zice si Sandu Lungu, Muntele Bihorului laughing.Tot ce-am zis e ironic.Voi nu aveti alta treaba de facut decat sa devii populari? Popularitatea tine maxim 1 an, vine altul si-ti calca fata.Fa ceva inteligent, invata ca sa fi apreciat de parinti, profesori si mai incolo sa-ti impresionezi patronul, clienti.Practica un sport la care sa te descurci bine, sau descopera o pasiune in care sa crezi cu desavarsire.

P.S: daca vrei sa fii populare, dezbraca-te goala pe facebook si o sa ai mii de like-uri

| SairiaBlock explică (pentru LegionarulRoman):

Munte, deja practic un sport de performanţă. Învaţă să nu mai judeci. Nu te-am obligat eu să îmi răspunzi la întrebare, ai facut-o pentru că aşa te-a dus capuşorul. Şi stai tu fără grijă, căci sunt apreciată de părinţi şi profesori. Şi îţi propun să te dezbraci tu pe facebook....probabil ai de arătat muuulte, iar pe lângă asta să dezguşti şi oamenii. Succes! şi. Sărbători fericite!

| LegionarulRoman a răspuns (pentru SairiaBlock):

Eu zi ce imi place mie, ok? Daca vreau ca sa fiu ironic, cu ce ma opresti tu. Vreau sa fiu ironic si sa accentuez ca suntem o generatie de idioti, dupa care trisoara asta o sa sufere.

| SairiaBlock explică (pentru LegionarulRoman):

Dacă tu consideri că eşti un idiot, ok. Nu te opreşte nimeni din a te considera singur aşa. Spre deosebire de tine, mai sunt mullte alte persoane care nu se consideră aşa. Şi te poţi duce foarte bine în altă parte să-ţi accentuezi părerea de om frustrat. Pe mine una nu mă interesează această părere, aşa că pastrează-ţi opiniile strict pentru tine.

| LegionarulRoman a răspuns (pentru SairiaBlock):

Suntem tara libera.Sunt unul din oamenii care permit altor,oameni,care din pacat sunt majoritatea, sa fie idioti. Desigur ca adevarul doare, si majoritatea o sa te fac frustrat, dar aici se aplica inversul: opinia minoritati, e superioara majoritatii.Cum scrie si in Apocalipsa dupa Ioan: si va veni vremea cand nebunii,i vor acuza pe cei normali ca sunt nebuni. Esti tipica,un adlescent al zilelor noastre. De ce as fi frustrat? Ca nu sunt prost? Nuv reu sa intelegi gresit,caci nimeni nu est eprost,insa sunt pervertiti de societate actuala, de mass-mediahipersexualizata si pornografie.E dreptul meu, sa iti spun sa te trezesti la realitate, chiar daca nu te intereseaza, decat sa fi populara in fata imbecililor(desigur ca nu toti) care populeaza facebook-ul.

| SairiaBlock explică (pentru LegionarulRoman):

Ai şi tu dreptatea ta. Însă nu cred ca ironizarea este cea mai bună soluţie. Când am pus această întrebare aveam în cap numai chestia cu popularitatea. Însă de 2 zile am început să mă uit la filme ca A walk to remember, If onlz, Sweet November, The notebook etc. şi am realizat că popularitatea nu e cel mai de preţ lucru. Însă, te rog frumos, nu mai spune ca suntem o generaţie de idioţi, caci nu este aşa. Sunt persoane şi persoane. În orice caz, părerile sunt împărţite; niciodata nu vom ajunge să avem aceeaşi opinie.

| LegionarulRoman a răspuns (pentru SairiaBlock):

Siguri ca faci.Da-ti mai place sa tragi si cate o cigaretta.Sigur ca sunt mandri de tine.Si la smecherul clasei, parintii sunt mandri ca e smecher, iar profesorii sunt mandri ca vezi doamne e "sociabil si are sansa sa se descurce in viata"(cu smecheria nu te descurci, decat ca pari ca un cocalar).Ai frecventat vreodata categoria numita Literatura? Dupa cum vad in raspunsurile tale nu cauti asemenea chestii.Si sa stii, ca fumatul nu e deloc cool, ci e o arma cu bataie lunga, si trebuie sa scapi cat inca poti (pana nu te apuci si de alte porcarii, gen marijuana si alte droguri).Si eu acum ma duc la liceu si am 14 ani,dar nu-mi fac griji pentru ca n-o sa fumez,ma droghez, nu o sa fiu smecher, huligan, nesimtit cu toata lumea si o sa raman timid, tandru si grijitor cu fetele.Scopul nu este popularitate si construirea unei vieti fericite, deci nu lua in nume de rau nimic din ce am spus.

P.S: ce spor faci?

| LegionarulRoman a răspuns (pentru LegionarulRoman):

Vai! Ce prost am scris! happy

| LegionarulRoman a răspuns (pentru SairiaBlock):

Ok.Nu mai zic. Insa nu este parerea mea ci a unui renumit jurnalist,Tudor Barbu,care spune ca aceasta generatie nu e ea neaparat de vina ci a(in ordine) : sociatatea cu toata politica ei cu tot(societate a distrus mai ales invatamnatul,dar si moravurile lasa de la Dumnezeu,care zicea,ca onania,perversiunile,desfranarea sunt pacate, iar tu societate acum promovezi fix pornografia), familia(parintii stau tot mai putin cu copii, sau pleaca prin strainatate, multi dintre ei avand implementate fara sa isi dea sema ideile comuniste) si profesorii care au devenit indolenti.

P.S: fiindca imi pasa de oameni iti recomand cu caldura niste carti : Virgiliu Gheorghe -"Pornografia.Maladia secolului 21", seria "Fata nevazut a televiziunii" care contine: "Efectele televiziunii asupra mintii umane","Revrajirea lumii " si "Razboiul sfarsitului lumii"

Pavel Chirila-"Nu hrani cancerul"

Dr. Christa Todea-Gross : Vaccinurile:preventie sau boala.O noua patologie pediatrica

Si iti recomand sa vezi filmele Ostrovul si Tarul (le am in play -list) si urmatoarele video-uri(a lui Virgiliu Gheorghe):http://www.youtube.com/watch?v=A37ehFbcoNg&feature=player_embedded;
http://www.youtube.com/watch?v=O6Bi_7om_Rw&feature=player_embedded#!;-
http://www.youtube.com/watch?v=Z8nxGDaBxWw&feature=related;
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=k1JStIhMw_g

-http://www.youtube.com/watch?v=O_LcfNrOQnQ&feature=player_embe

Sper sa-ti fie cu folos si sa-ti lumineze mintea! Doamne ajuta! :)

| SairiaBlock explică (pentru LegionarulRoman):

Aş vrea să nu-ţi mai dai atâta cu părerea despre mine. Nu mă cunoşti şi nici nu vei avea şansa asta vreodată. Spui de mine că nu frecventez literatura, ceea ce e total neadevărat! În orice caz, şcoala sigur o frecventez mai mult ca tine, căci exprimarea te tradează. Pe lăngă toate acestea tu continui să îţi susţii părerea de om frustrat. Dragule, dacă tu chiar crezi că mă cunoşti aşa bine, îmi pare rău să te dezamăgesc, dar te înşeli. Şi cum am mai spus, eşti total paralel cu limba română: "Fa un poze la un munte." Mai treci şi tu pe la şcoală, apoi poţi comenta cât vrei.

| SairiaBlock explică (pentru LegionarulRoman):

Nu cred că am specificat ceva de pornografie ca să poţi zice că o promovez. Nu sunt nici cea mai Sfântă persoană din lume (dar am o credinţă de fer în Dumnezeu), dar nici cea mai desfrânată. Te rog să-ţi reciteşti de mii de ori ceea ce scrii, înainte să postezi. Nu înţeleg de la ce atâta tam-tam; puteai foarte bine să nu mai dai nici-un raspuns la întrebarea asta şi-ţi păstrai părerile pentru tine.
Succes ţie în a-ţi forma o viaţă, căci din păcate nu ai una!

| LegionarulRoman a răspuns (pentru SairiaBlock):

Acel mesaj l-am scris inainte sa -l scrii pe al tau. Scuze ca m-am luat de tine, dar atunci am vrut sa-ti demonstrezi cu ce te ocupi. Faptul ca mai gresec, este din cauza ca scriu mesaje lungi happy. Ultimul mesaj nu reprezinta decat o recomandare, un sfat.Fiecare face cum doreste.

| SairiaBlock explică (pentru LegionarulRoman):

Şi mă rog, cu ce mă ocup?!

| LegionarulRoman a răspuns (pentru SairiaBlock):

Pai,ai puse intrebari despre viata ta intima happy. Numai oamenii apropiati si prietenii adevarati te pot ajuta, nu TPU.Nu mai fi tafnoasa,am crezut ca nu frecventezi Literatura,pentru. ca nu ai postat raspunsuri acolo.E unul din multele mele defecte,spun lucruri fara sa cunosc omul,adica sunt obiectiv,caci oricare alt om ar fi putut considera ca mine: popularitate facebook =adolescent prins in mass-media actuala.

P.S: cand am zis cu ce te ocupi, m-am referit ca atunci cand am lasat mesajul ala, am vrut sa-ti arat ca nu te intereseaza dacat baieti, fumat etc, de aceea te rog sa ma ierti.

| SairiaBlock explică (pentru LegionarulRoman):

Aşa ca fapt divers, eu nu fumez. Recunosc că am încercat şi că am frecventat pentru. o perioadă scurtă de timp acest viciu, dar nu mai am de gând. De băieţi nu mai spun, chiar nu mă interesează aşa de mult. Un singur băiat m-a pus pe jar, însă cred că am trecut peste.
Şi nu am de ce să te iert..personal, nu mi-ai făcut nimic. Oricum, îmi place că ai putut să porţi o dezbatere a opiniilor într-un mod civilizat, nu cum se poartă acum, cu înjurături şi altele. happy

| LegionarulRoman a răspuns (pentru SairiaBlock):

Merci. happy.M-am uitat la intrebarea cu fumatul si am creut ca ai devenit deja dependenta. Scuze de prejudecati.

P.S:asta nu insemna ca nu iti recomand cartile si videourile de mai sus ). SIncer ti le recomand, ca sa fi pregatita in societate actuala. Fara rautati si o lume mai buna.happy

| SairiaBlock explică (pentru LegionarulRoman):

M-ai făcut curioasă asupra lor, deci mă voi uita şi voi citi cărţile.

| LegionarulRoman a răspuns (pentru SairiaBlock):

Poti sa incepi sa vezi videp-urile cu Virgiliu Gheorghe.In ele apare exact ce sunt in carti, dar prezentate oral si mai pe larg (la o conferinta de presa).Ca sa intelegi ca lumea trebuie sa citesti cartea.Iti recomand in principiu "Pornografia.Maladia secolului 21"(poate sunt si de la tine din clasa afectati de aceasta maladie care distruge vieti),"Efectele televiziunii asupra mintii umane"(adica efectul TV, PC etc) si "Vaccinurile:preventie sau boala.O noua patologie pediatrica"(ca sa vezi adevarul gol-golut despre vaccinuri, si poate gasesti simptome si la tine, fara sa-ti fi dat seama de unde sunt provocate) si cartea "Nu hrani cancerul" (aici scopul e clar happy )

P.S:trebuie sa spun ca sunt carti destul de greoai cu termeni stiintifici, medicinali etc ..pana si eu am sarit unele pagini happy

| LegionarulRoman a răspuns (pentru SairiaBlock):

Daca o sa mai postezi intrebari sau o sa mai fi nelamurita cu ceva sa ma intrebi si pe mine.MEsageria e deschisa happy.Si eu sunt un adolescent de 14 ani, care sunt considerat "tocilar" si pe deasupra mai port si ochelarI(desi nu ma consider urat, insa daca stau langa o fata frumusica, ma cam inhib happy, se rezolva cu timpul).

| LegionarulRoman a răspuns (pentru SairiaBlock):

Sunt eu, din nou happy. Scuze ca sunt mai vorbaret, dar asa sunt eu. Iti recmand filmul "ostrovul" -un film special pentru mine, fiind si ortodox.Il am in playlist-ul meau alatur de Tarul(alt fil bun). Daca ai intrebari legate re religie, ma cam pricep un pci.Zic asta pentru ca la varsta asta, e firesc sa te intrebi de Dumnezeu.

| SairiaBlock explică (pentru LegionarulRoman):

Mulţumesc. Dar să-ţi dau şi eu un sfat: eu zic să-ţi trăieşti viaţa cât poţi, pentru că adolescenţa e perioada cea mai frumoasă din viaţă, care din păcate trece rapid. E f bine că citeşti cărţi şi că nu fumezi sau faci alte prostii, dar, totuşi eşti asemenea unui adult. Încearcă sa-ţi traieşti viaţa distrăndu-te! Nu o lua ca pe o jignire, a fost doar un sfat!

| LegionarulRoman a răspuns (pentru SairiaBlock):

Asa e happy.Dar intotdeauna o sa prefer o iesire in natura cu prietenii, decat o iesire la un club, cu bautura, sex si alte nebunii.Intotdeuna o sa aleg sa merg la o prajitura, sa facem un sport, decat sa merg la o petrecere de prost gust, sau unde sunt invitatii cele mai "cool" persoane.

| KaPy2 a răspuns:

Fa-ti poze semi-goala si punele pe fb si atunci o ai like+comentari=populara.

| SairiaBlock explică (pentru KaPy2):

Ha ha. Fă tu asta! Vei avea un succes nebun!