| Potter_Alexandra_2004 a întrebat:

Se aproprie ziua in care trebuie sa aleg un profil de liceu si eu nu-s informata in legatura cu asta... Puteti sa-mi explicati in ce consta fiecare profil? E diferenta mare intre mate-info si stiinte ale naturii?

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da-i si tu un search in bara de cutare, is zeci de intrebari pe subiectul asta.
E diferenta ca gen la stiintele naturii nu faci info, dar in rest bac-ul tot la mate il dai, doar ca un nivel mai usor.

| Andersen2k18 a răspuns:

Sunt diferente. La mate-info faci matematica M1(Cel mai greu mod de dificultate) apoi la informatica vei invata mult limbaje de programare precum C+++ etc. La Stiinte Ale Naturii e ceva mai usor, adica o sa faci multa biologie, chimie, fizica binteles si mate dar nu genul de la mate-info. Asa ca succes in alegere! Dupa parerea mea si iti dau si un sfat...Liceu nu are nici o relevanta, nu conteaza la ce profil esti pentru ca dupa poti face ce facultate vrei.