| Cataclismo96 a întrebat:

sunt clasa a-8-a si trebuie sa tin un discurs la ora festiva in care sa scriu cum imi iau larevedere de la profesorul de matematica.Mati putea ajuta? Funda pentru cel mai bun discurs dar sa nu fie lung!big grin

Răspuns Câştigător
| zuumy a răspuns:

"Dragii mei colegi, stimati profesori,
Ne-am întâlnit în acest cadru festiv pentru a mai simti bucuria de a fi împreuna si de a ne împartasi sentimentele, pentru a încerca sa mai învatam ceva unii de la altii, înainte a porni fiecare într-o noua încercare.
Tin sa multumesc tuturor nu numai pentru ca ma ascultati acum, ci si pentru faptul ca am fost ascultat si înteles înca de la primul pas pe care l-am facut în aceasta scoala.
Una din prezentele deosebite, care ne-au marcat si luminat drumul copilariei si care ne-a aratat calea spre maturizare sunteti dumneavoastra, domnul profesor [numele sau].
Ati avut grija si întelegere, umor si caldura sufleteasca, reusind nu numai sa ne largiti vocabularul si sa ne îmbunatatiti sintaxa, ci si sa ne sustineti în timida noastra încercare de a deslusi „corola de minuni a lumii".
De asemenea, ati avut suficienta sinceritate si tarie sufleteasca pentru a ne tine pe drumul cel drept, lucru foarte dificil tinând cont de zburdalniciile noastre, mai mult sau mai putin amuzante.
Desi ar putea fi considerata severitate, întelegem ca totul a fost numai pentru binele nostru, caci disciplina si lupta perseverenta ne vor ajuta în continuare pe toti.
Acum, în acest moment al despartirii, simtim nevoia de a va multumi pentru toate eforturile, toata energia si toata dragostea pe care ni le-ati daruit.
Speram ca bucuria clipelor traite împreuna si tristetea efemera a despartirii sa ne ramâna tuturor în suflet…
Si dumneavoastra stimati profesori si noi, elevii dumneavoastra, stim ca aceasta despartire nu este ultimul act al unei piese, ci doar primul.
Caci noi pasim în viata, cu bucurii si cu mai putina frica, întariti si poate mai pregatiti pentru ce va urma, datorita faptului ca v-am cunoscut, mai mult si mai mult, în fiecare ora petrecuta împreuna.
Va multumim, domnule profesor!"
--->>Sper ca ti-am fost de ajutor:*

4 răspunsuri:
| Neberius13 a răspuns:

Simplu
" Dragi retardati cu care mi-am pierdut 8 ani din viata si profesori pe care as fii preferat sa nu-i cunosc" apoi iei o pauza de cateva secunde "FUCK YOU ALL! Am asteptat ani intregi ziua asta, cand pot in sfarsit sa ies din scoala asta idioata. Acum ca a venit, nu mai am nimic de spus, m-am carat." apoi dispari de acolo
Cu placere

| Cataclismo96 explică (pentru Neberius13):

Da vrei sa mai repet odata a 8? daca zic asta ma omoara

| Neberius13 a răspuns (pentru Cataclismo96):

Ehh e scris din inima xD mi-am dedicat cateva minute sa-l gandesc, ar trebui apreciat e adevarul pur si simplu, mie unul ceva de genul mi-a venit in minte cand am terminat a 8-a

| Ivanovicius a răspuns:

Eu propun sa nu copiezi nici un discurs. Cel mai bun e cel scris cu cuvintele tale, unde te mai poate ajuta prietenul tau, sau un parinte. Noroc!