| TheRageQuitter a întrebat:

Buna TPU.

Sunt clasa a12a si peste cateva luni urmeaza banchetul.

Nu vreau sa ma duc pentru ca nu as avea cu cine sa vorbesc acolo, singura colega cu care ma inteleg bine nu vine ca nu are bani.Iar persoanele pe care le stiu din celelalte 3 clase au prietenele lor cu care vorbesc,nu cred ca ar avea chef de mine sa le bag in seama.
Diriginta ma forteaza sa merg si tot zice ca banchetul este *pentru noi*. Parca nu realizeaza ce fel e societatea in licee,cu bisericute, barfitoare si oameni superficiali.
Daca m-as duce as sta complet muta sau as incepe sa vorbesc cu profesorii..plus ca urasc petrecerile.

Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Welcome to the club!
Nici eu nu voi merge, mi se pare o tampenie.Trebuie sa mimezi zambete ipocrite, sa porti discutii de rahat, sa intri in conversatii pe care nu le doresti.Ce sa mai, atmosfera mortii.Toti colegii sunt semidocti, superficiali si toate gretoseniile, le-as da foc la toti, intre noi fie vorba.
Iti va fi mult mai bine daca nu vei merge la banchet, te asigur.Asta,bineinteles,daca ai colegi de cacao.

| TheRageQuitter explică (pentru BeyondTheDarkSun):

Ehhh,daca nu aveam colegi de cacao crezi ca m-as fi plans aici? xD

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru TheRageQuitter):

Am facut greseala sa merg la banchetul din clasa a VIII-a.Mare porcarie,muzica proasta,toti dansau,niste fete trageau de mine sa dansez cu ele,si am refuzat,am si iesit afara laughing
Si ce frumos era afara, luna plina luminand pasii stelelor ce dansau intr-un ritm sublim, uniform.M-as fi putut uita la stele toata noaptea, dar indivizii m-au bagat in cusca, sa sufar...

| TheRageQuitter explică (pentru BeyondTheDarkSun):

Oh god, banchetul din a 8-a a fost oribil si pentru mine. Diriginta pe care o aveam pe atuncea spunea ca nu va baga manele.NOPE,S-AU BAGAT.CHIAR IN PROSTIE.Si o groaza de muzica pop.Pe atuncea aveam si nsite prietene cu care am vorbit pe tot parcursul petrecerii.Acum m-am intalnit cu colegi cu care nu am nimic in comun.

De asemenea, in a8-a prietenele mele ma tot rugau sa dansez.Nu am dansat. HUEHEUHEUHEUHUE.

| TheRageQuitter explică (pentru TheRageQuitter):

Niste*

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru TheRageQuitter):

Hm...cam aceeasi poveste cu manelele si pop-ul si la mine.Cam ce genuri de muzica preferi?

| TheRageQuitter explică (pentru BeyondTheDarkSun):

Muzica orchestrala(gen pian,vioara etc), cateodata rock clasic, drum&bass, metal, muzica din jocuri video.
Eh dar cateodata nu imi pasa categoria daca melodia suna bine.

Tu?

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru TheRageQuitter):

Cam tot asa...
Rock&Metal
Dar si muzica clasica.
http://www.youtube.com/watch?v=MhKe-Z-NhBs
Imi place in special Power Metal.

| TheRageQuitter explică (pentru BeyondTheDarkSun):

Nice nice melodia.
Ai vrea sa vorbim pe mess mai mult?

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru TheRageQuitter):

Muzica din jocuri video...cel mai mult imi plac soundtrackurile de la Killing Floor
http://www.youtube.com/watch?v=Pl9IGwoYCms

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru TheRageQuitter):

Daca vrei...scrie un mesaj pe privat cu adresa de messenger, oricum nu mai stau prea mult...
Sau il poti scrie si aici, daca nu te deranjeaza...

| TheRageQuitter explică (pentru BeyondTheDarkSun):

Sure.Ti-am trimis pm.

22 răspunsuri:
| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Urasc de asemenea oamenii care cred ca socializarea este neaparat necesara.

| DaReZon a răspuns:

Pana la urma cum ai scapat de a merge la banchet? Ce i-ai spus dirigai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.Faci ceea ce vrei,nu înțeleg de ce te-ai lăsa forțață de cineva.Tu decizi dacă vrei sau nu să mergi, dar, dacă nu vrei să mergi pentru că nu ai avea cu cine să vorbești acolo aș spune să te mai gândești, nu vei mai fi la școală, profesorii nu se vor mai purta ca la ore... dacă tu consideri că nu ai avea ce face acolo atunci nu te duce.Nu are rost să mergi dacă nu te simți bine și nici nu ești în relații bune cu cei din jurul tău, colegii tăi.

| darnme a răspuns:

Sincer, ar trebui sa te duci pentru ca la banchet te asigur ca lumea va uita de bisericute si te vei distra cu colegii tai.
Plus ca nu vrei ca intr-o zi sa iti para rau ca nu ai mers si tu. oricum gandeste-te bine ce vrei!

| tudorviorel a răspuns:

Incearca sa fii mai sociabila nu termini mereu liceul.va veni o vreme cind vei lucra intr un colectiv ce vei face.este foarte greu sa schimbi lumea de unul singur

| tudorviorel a răspuns:

Uite daca vrei sa te remarci propune colegilor tai sa renunte fiecare la 5 lei si ajutati o si pe colega voastra care nu are bani sa fie impreuna la petrecere

| TheRageQuitter explică:

Stiu ca liceul il traiesti doar o data, dar de ce sa ma duc la o petrecere cand stiu ca ma voi simti ca dracu si nu voi avea cu cine sa vorbesc?

Adica sa ma duc asa pentru ca se intampla odata in viata?

Deja imi imaginez cum le povestesc la viitorii prieteni : oh pai am avut banchetul asta din a12a si m-am simtit ca dracu, am stat si m-am uitat la lume pentru ca nu aveam cu cine sa vorbesc pe acolo

Nu pot sa socializez din senin cu lume din alte clase, stiti si voi cum e societatea in liceu. Daca ma bag intr-un grup deja toata lumea se uita urat la mine si nu ma baga in seama :I.Nu e asa de usor sa socializezi.In plus majoritatea fetelor de acolo se comport ca niste dame si daca vorbesti cu ele incep sa rada din senin.

| sfinxul10 a răspuns:

Chiar nu ai nicio o prietena daca nu mergi acolo si vorbeste cu colegii tai nu conteaza daca te baga in seama doar du-te si vorbeste.

| rrroxy a răspuns:

Nu are rost sa mergi e aiurea daca nu ai cu cine sa stai acolo...

| AtomikKid a răspuns:

Ar trebui sa te duci, uita de bisericute si toate astea, nu asculta de lume si distreaza-te.