| Ayumha a întrebat:

FUNDA! VOT! Stiti ce urasc mai mult decat persoanele false? BARFITOARELE! Mereu mi s-a parut urat sa barfesti, daca ai ceva cu o persoana sau daca nu iti convine ceva, ii poti spune in fata, fie direct fie pe ocolite. De exemplu eu m-am mutat noua la un alt liceu.Am o colega care s-a operat de apendicita in ultima saptamana de scoala. Azi am intrebat-o cum se simte daca o mai doare operatia la care ea: Nu. Si azi clasa a mers la suc, eu nu m-am dus ca am avut niste probleme. Si colega careia ii duceam grija cu operatia, asa direct in lipsa mea ma face proasta cu motivul ca ma cred superioara ei. Daca ma facea in fata si imi spunea chestia cu superioritatea puteam sa ii dau un raspuns civilizat, totusi suntem oameni, si nu vreau nici sa ma duc la ea sa ii spun asa, pentru m-as cobora la mentalitatea ei, pe mine m-a sunat o alta colega. De obicei toate persoanele pe care le intalnesc ma plac, pentru ca le las o impresie buna, profesorii au o parere buna despre mine pentru ca invat bine, altii pentru ca el vorbesc frumos, pentru ca stiu cum sa ma comport cu omul. Dar acum este prima data cand dau peste o barfitoare. Imi puteti da niste sfaturi, cum sa abordez aceasta problema fara a cauza certuri? Chiar nu am nici macar o idee.

Răspuns Câştigător
| mysteriouswoman6905 a răspuns:

Poti sa incerci sa o intrebi de ce a zis asta, dar exista sanse sa nu recunoasca.Ar fi bine sa mentionezi de la inceput ca nu vrei certuri si ca vrei doar sa lamuresti problema.Dar la cum se comporta fetele ca ea s-ar putea ca imediat ce terminati disutia sa inceapa sa te barfeasca iar.Mereu vor exista persoane care nu te plac, dar nu este nimic rau.Inseamna ca esti om. Dupa ce vei purta discutia s-ar putea sa va imprieteniti sau s-ar putea sa nu. Ceea ce conteaza este ca ai incercat.Si imi pare rau ca te anunt, dar ea nu este singura persoana barfituare pe care o vei intalni.
Asa e viata, cu bune si cu rele.Atata timp cat ai pe cineva langa tine totul va fi bine! Bafta!

3 răspunsuri:
| TeQui a răspuns:

Intreab-o de ce a zis ca te crezi superioara ei ( sau de ce crede ea asta ) si explica-i cu calm ca ceea ce crede nu e adevarat si ca vreti sa fiti prietene ( o sa te creada mai amabila ) Sper ca te-am ajutat. PS: Spune-i ca nu vrei ceartawinking

| Moonster a răspuns:

Sa stii ca toata lumea barfeste. Chiar daca nu iti dai seama si uh barfesti. Deci nu te mai crede,, FEMEIA '' perfecta ca nu esti si uh ai defecte!

| Ayumha explică (pentru Moonster):

Nu ma cred,, femeia ˝ perfecta! Pentru ca nimeni nu este perfect, si nu, nu barfect, pentru ca nu ma intereseaza viata altora. Imi vad de viata mea. Dar ma deranjeaza cand aud vorbe pe la spate, daca are ceva cu mine sa imi spuna in fata sa vorbim omeneste. Sa barfesti este foarte urat.Si multumesc pentru sfat, chiar daca nu prea seamana a sfat si nu prea m-a ajutat; dar multumesc pentru ca ai incercat.