| Allyiee a întrebat:

Sunt cu prietenul meu de vreo 2-3 luni(nu ma intelegeti gresit, dar nu sunt genul care sa numere zilele in care a fost cu cineva straight face ).
Faza e ca sunt unele dati cand isi petrece mult timp cu mine, si unele dati cand este distant. Am vbit cu el despre asta, dar nu prea m-am lamurit. In seara asta am o vbit cu un prieten foarte bun de-al nostru, care a facut intr-un fel pe psihologul. Pana la urma l-a facut sa-mi spuna de ce se comporta asa cu mine, si mi-a zis ca el nu prea crede ca-l iubesc, ci doar vreau sa-i fac impresia asta, si ca par genul de fata care se indragosteste imediat de primul baiat care-mi iese in cale. I-am zis eu ca eu nu ma indragostesc foarte des(ceea ce e adevarat, ca nu multi mi-ar da motivul s-o fac, la felul in care se comporta cu mine), i-am zis ca felul lui de a fi e diferit fata de ceilalti baieti, si chestii de genul. Apoi si-a cerut scuze ca mi-a pus la indoiala iubirea. Inainte sa se duca sa se culce, si-a cerut scuze ca mi-a stricat noaptea si pentru tot ce mi-a zis gresit. Eu il iubesc foarte mult, si citesc printer randuri ca e trist ca m-a facut sa sufar, si vad ca ma iubeste(nu-mi spuneti ca poate ma insel, pentru ca iau sfaturi si de la sora mea si mama).
E ceva neinregula intre noi? Ar trebui sa-mi fac griji prin viitor? Stiu ca avand 13 ani, la un moment dat o sa ne despartim si o sa gasim fiecare pe altcineva(sper ca nu).

Răspuns Câştigător
| AddaSunnii a răspuns:

Încearcă să-i oferi mai multă atenție.fă-l să înțeleagă că ai aceleași sentimente pentru el, cum le are el pentru tine.fă tot posibilul să înțeleagă asta. dacă nu înțelege, s-ar putea să se depărteze așa mult de tine încât să nu te mai iubească..grijă mare de el!

| Allyiee explică (pentru AddaSunnii):

Eu ii ofer atentie. Cand e online, mereu il bag in seama, ii spun ca-l iubesc, ca mi-e dor de el.

| AddaSunnii a răspuns (pentru Allyiee):

Prin fapte, nu cuvinte.și nu mă refer să te culci cu el, ba chiar te sfătuiesc să n-o faci. strânge-l în brațe, pupă-l pe obraz, fă-l să creadă că te simți în siguranță lângă el..detaliile mici fac diferența.

4 răspunsuri:
| creatzulik a răspuns:

Ai grija, nu se sfarsesc relatiile cum sau cand vrem noi.

| Allyiee explică (pentru creatzulik):

Asta cred ca stiu si eu. Am zis ca sper sa nu se sfarseasca. Dar mersi ca ai incercat -.-