| StarShinestar a întrebat:

Ieri am incercat sa fac sex cu iubitul meu. Eu am 18 ani si jumatate, iar el 19. Am discutat ffff mult despre asta, ne-am documentat, am dus tratative, pana cand m-am simtit eu pregatita. Am mers la el si a inceput sa ma sarute peste tot, dezbracandu-ma incet. Dupa ce m-a dezbracat de tot m-a lubrifiat ffff bine si a incercat sa o bage. A promis sa fie fffffff rabdator, sa ma asculte, sa nu se supere si sa se opreasca daca e insuportabil... Si asa si a fost. Cand a incercat sa intre am simtit i durere ffffffff groaznica de mi-au bufnit lacrimile tare. Eram ffffffff incordata si am simtit ca nu am aer si nu pot sa respir. Imi era foarte frica si el s-a speriat si s-a oprit. Vreau sa mentionez ca am mers la ginecolog si totul era absolut perfect. Noi am vrut sa facem sex protejat. Va rog ajutati-ma, va implor! Orice parere e o carte deschisa pentru mine. Va multumesc din inima! ☺

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Totul este gresit!
Nu iti trebuie lubrefiere, pentru ca aia o folosesti la sexul anal, sau la menopauza cand vaginul femeii nu se mai umezeste natural si sexul este mai dureros!
Baiatul trebuie sa te excite si tu sa te umezesti natural, prin excitare inseamna atingeri pe corp, pupaturi, pe organele sexuale, eventual stimulat clitorisul pana te exciti si te umezesti singura, abia atunci corpul tau se relaxeaza si penetrarea este posibila chiar nemaifiind atat de durreroasa!
Scrie-mi in privat, daca nu pricepi sau ai nevoie de mai multe sfaturi!
O femeie are nevoie de cel putin 10 minute de mangaieri si tandreturi ca sa fie pregatita de sex si sa fie placut si pentru ea, altfel nu esti decat un obiect de satisfactie pentru barbat.

| corbulalbrosu a răspuns:

Exista o interdependenta intre dimensiunile celor doua organe genitale vagin si penis. De asemenea in acest moment dimensiunea vaginului tau in privinta largimii acesteia, nu este conforma cu dimensiunea organului genital barbatesc, mai ales in privinta grosimii acestuia. Vaginul este un organ musculos prin excelenta, format din fibre musculare circulare care intra in constituirea vaginului, a caror lungime si elasticitate apare/se produce doar in timp, deci se va modifica suficient doar dupa un anumit numar de penetrari. Insa in cazul primei penetrari durerea poate fi insuportabila fiindca nu ati practicat pettingul si implicit masturbarea care ti-ar fi pregatit vaginul prin largirea treptata a canalului vaginal. Durerea va fi la fel de insuportabila daca nu veti efectua mai multe sedinte de masturbare prin asa numita "degetica" care sa fie intretinute atat timp pana ce vaginul nu se va largi incat sa permita introducerea a 2 degete fara probleme. Probabil ca doar asa vei putea fi penetrata dar si asa durerea va mai persista inca o perioada de timp imposibil de precizat, pana in momentul in care lungimea fibrelor muschilor va fi cea care va permite ca largimea vaginul tau sa se mareasca incat sa se potriveasca "manusa" pe grosimea penisul partenerului tau de sex. In consecinta probabil ca fara mai multe reprize de "degetica" prealabila incercarile sa se termine la fel ca si aceasta prima incercare indiferent de cat de lung ar fi preludiul si de cat de lubrefiata si relaxata ai fi. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

@Gretta: „Nu iti trebuie lubrefiere" - zău?!?! m-aș fi așteptat la un astfel de răspuns de la un băiat (eventual) - în niciun caz nu de la o femeie în toată firea.
Întreabă un ginecolog câte paciente a întâlnit care oricât ar fi fost de excitate nu pot să producă nicio picătură (sau doar una-două) de „lubrifiant" natural. Când e vorba de sex, niciun pic de lubrifiant nu e în exces!
Problema fetei de-aici e alta: nu i s-au relaxat suficient mușchii vaginului, iar intromisiunea (posibil forțată) nu a făcut decât să înrăutățească situația, e strângând și mai tare).
Așadar, @StarShinestar, data viitoare lucrați mai mult pe preludiu. Eventual încearcă să te masturbezi, sau să faceți ceva peting până ajungi la orgasm, sau foarte aproape, și atunci încercați iar să treceți la actul propriu-zis.
Dacă nici așa nu merge, poate ești dintre cele foarte puține cu un himen rezistent. Mergi iar la ginecolog și roagă-l să te scape de grijă cu o mică incizie efectuată sub anestezie locală.

| Emilian65 a răspuns:

Mai incercati si altadata si poate totul va fi OK.

| Ecaterina2016 a răspuns:

Când ești virgina eu personal cred ca lubrifierea naturala nu este suficientă. Partenerul tău ar trebui sa presteze un sex oral care te va relaxa și incita în același timp (în cazul în care îți place, sunt femei cărora nu le place, personal nu inteleg de ce) iar ulterior sa folosiți și unul "artificial" dar pe baza de apa. Abia atunci puteți vorbi de a încerca penetrarea. Te rog sa nu te iei după @Gretta și sa nu uiți toată viața ta ca lubrifierea este esențială indiferent ca ai contact normal sau anal...altfel e ca și cum te-ai freca cu "șmirgherul" în zona genitala rolling on the floor Multă răbdare și va doresc sa aveți multe momente de extaz împreună.

| Banita_Carmen_1989_kDK4 a răspuns:

Esti virgina, doare doar prima oara, treci peste si apoi nu mai doare, prima oara o sa sangerezi, nu e o rana, e normal.