| Adelina_Iuliana_1998 a întrebat:

Buna TPU ...sunt foarte deprima mi se pare ca am piciorul mare am 14 ani 1, 74 si si 64 kg.si port 40-41. daca o sa port incaltaminte mai mica nu o sa mai imi creasca?

Răspuns Câştigător
| AleWhatever a răspuns:

Ahh,I know the feeling.Si am numa 12 ani, 1, 72, 60 kg si port tot 40-41.Nu o sa iti mai creasca, ar fi ceva 1 la infinit sa ajungi la 42. Si daca porti incaltaminte mai mica, singurul lucru pe care il faci este sa te ranesti pe tine.; D

| Adelina_Iuliana_1998 explică (pentru AleWhatever):

Doamnee.ce sa fac sunt complexata mereu..cand e vorba sa imi cumpar de incaltat parca nici nu mai imi place pentru ca nu pot niciodata sa imi cumpar ce imi doresc mereu este mic ce imi placecrying

| PentruLiniste a răspuns (pentru Adelina_Iuliana_1998):

Ti se pare doar.
Ideea e ca producatorii obliga comerciantii sa cumpere pentru pantoful x toate marimile.Este normal ca anumite marimi sa fie mai mult purtate de lume, iar restul raman pe stoc.
Eu sunt baiat, port 42 si mai mereu cand imi place ceva nu gasesc marimea potrivita.

| AleWhatever a răspuns (pentru Adelina_Iuliana_1998):

Aww,honey D:
Sunt in aceeasi situatie.Imi gasesc foarte greu, dar nu trebuie sa fi complexata :* Fiecare are corpul lui, nu ai ce sa faci.Si sunt o gramada de fete cu piciorul mai mare... De aceea se vand mai repede.Totusi gandeste-te putin la matusa mea laughing are 42 de ani, 1.53 si poarta 33-34 foarte rar 35. Noi suntem norocoase dupa parerea mea XD

7 răspunsuri:
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Ai niste picioare normale la inaltimea ta. Nu ti le chinui, ia incaltari comode.
Uite, eu vand incaltaminte adusa din Germania (majoritatea), am masuri de la 36-42. Calitatea este foarte buna, peste ce se gaseste de obicei la noi.
Calapoadele sunt bune, suficient de late (europene, nu chinezesti), am multe modele la care am 40, 41 si chiar 42. In aceasta perioada am reduceri la cizme, doar 70 RON perechea. Expediez oriunde in tara prin posta cu plata ramburs, in Bucuresti se pot proba. Se pot returna si schimba in caz ca nu se potrivesc. Vedeti blogul meu http://paradisulcizmelor.blogspot.ro/ pentru oferta la zi. Vand si pe Okazii.ro http://www.okazii.ro/comunitati/okazia-lui/andrei_iosif.html
calificativele primite imi atesta seriozitatea si calitatea produselor.
Daca nu gasiti nimic care va place intrebati, posibil sa mai am si alte modele, eventual aduc.

| Fantastic7 a răspuns:

E normal sa porti mai mult la picior din moment ce esti inalta, imagineaza-ti cum ar fi sa porti 35... Nu ar arata prea bine, asa-i?winking Si nu ai cum sa ii opresti cresterea purtand pantofi mai mici.

| BadGirlAndra a răspuns:

Pai esti inalta... imagineaza-ti cum ai arata asa la 1, 74 cu niste picioruse mici mici. Trebuie sa fi proportionata. Cred ca iti gasesti mai greu incaltaminte dar nu iti mai face griji ca ai piciorul prea mare. Eu am 1.64 si port 39 happy

| n3aR a răspuns:

La 1,74 si 64 kg nu e mare 40-41 marimea, e normala nu te mai agita atat.