| Xella1234 a întrebat:

Sunt la liceu (in clasa a 9a) si ma gandesc sa ma transfer la o scoala de arte (Octav Bancila Iasi), la teatru, desi nu stiu cum o sa ma adaptez acolo, nu ma refer neaparat la amici, dar ma gandesc la stilul de predare al noilor profesori; nu stiu ce materii se predau sau daca fac o greseala ca ma transfer (am pierdut deja un an-clasa a 9a). Este visul meu si chiar nu vreau sa ma laud, dar multi mi-au spus ca am talent si ca sunt potrivita pentru asta si ma sustin, dar unii imi spun ca, desi am talent, sa nu ma duc la alt liceu pentru ca nu o sa ma adaptez foarte repede pentru ca sunt timida. Da, sunt timida, dar imi trece repede, si e ceva ciudat, dar atunci cand am emotii totul imi iese mai bine. Dar in fine, as vrea cateva sfaturi. Imi este frica sa nu fac o greseala...

Răspuns Câştigător
| xSkyler a răspuns:

Hey!
La Octav Bancila te asigur ca te vei adapta destul de repede laughing
Lumea de acolo e destul de ok,( mai ''nebuna'' ea de felul ei uneori)iar daca chiar doresti sa iti urmezi visul, mergi acolo happy
Nu ai nimic de pierdut, toti suntem mai timizi cand intram intr-un colectiv nou.
Nu trebuie sa iti fie frica de greseli, doar continua sa faci ceea ce iti place tie si nu ii asculta pe cei care iti vor raul.
Sper sa iti placa acolo; D
Byee.

| Xella1234 explică (pentru xSkyler):

Hei! Multumesc mult pentru incurajari! Dar imi poti spune te rog ce materii se fac? adica e la del ca la un liceu normal numai ca sunt incluse istoria teatrului sau ceva de genu' si inca ceva sau e mai diferit? big grin

| xSkyler a răspuns (pentru Xella1234):

Sincer, nu stiu exact ce materii se fac acolo dar de obicei la majoritatea liceelor de arta cu ramura pe care vrei tu sa o urmezi se fac diverse exercitii pentru memorie, fizice sau vocale si la inceput din cate am auzit nu prea aveti ‘’contact’’ cu publicul.
Mai tarziu incepeti sa faceti mai multe aspecte legate de actorie, estetica spectacolului, istoria teatrului si multe altele.
Oricum, ideea e ca probabil vei avea mai multe ore de practica tongue daca aflu mai multe, iti mai spun pe parcurs.
Baftaa big grin

| Xella1234 explică (pentru xSkyler):

Multumesc din suflet! happy