| tranquila1 a întrebat:

Va rog frumos ajutati-ma cu sfaturi chiar nu stiu ce sa fac sad! La 18 ani (clasa a 12 a ) am un iubit care este in aceeasi clasa cu mine happy ne intelegem super deci chiar imi dovedeste in fiecare zi ca este baiatul perfect love struck il iubesc foarte mult. Ne ajutam reciproc love struck mergem impreuna la liceu, venim impreuna happy stam f. aproape unul de altul happy. Sunt impreuna cu el din clasa a 9 a din data de 12 Octombrie ( tin minte totwinking ) nu ne'am certat aproape deloc in acesti ani nu stiu cati din voi o sa ma creada dar chiar nu ne certam am fost certati o singura data si a tinut o zi certa doar atat happy. Acum ca suntem amandoi majori imi vin tot felul de ganduri in minte...toti si'au inceput viata sexuala...din clasa de la noi happy doar noi nu. Daca pana acum nu ma atingea nu imi punea mana pe fund acum a inceput. Daca va fi sa imi ceara ceva( stiti voi la ce ma refer) ce credeti ca este mai bine sa fac? :3 Chiar nu vreau sa il pierd :3. Pana acum nu am vorbit de viata noastra sexuala la varsta pe care o avem..si nu pot sa zic ca suntem timizi happy din contra.rolling on the floor happy. Chiar nu stiu ce sa fac. Sa ma duc la el si sa vorbim despre prima oara.mi se pare o prostie X_x ce sa ii spun.Astept raspunsurile voastre.

12 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu trebuie sa incepi nicio discutie pe tema asta, cand se va intampla...se va intampla pur si simplu

| greyhound a răspuns:

Ai 18 ani, esti majora, poti lua singura decizii
dar sa va protejati

| tranquila1 explică (pentru greyhound):

Faza cu "18 ani" o aud mereu :/. Multumesc pentru sfat!

| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Eu zic sa mai astepti, nu te grabi.

| tranquila1 explică (pentru PangeeaRogvaiv):

Multumesc pentru sfat! Voi tine cont!

| baddgirl a răspuns:

Hey
Nu exista o varsta anume pentru inceperea vietii sexuale, pasul asta trebuie facut in momentul in care te simti pregatit sa o faci, nu ca asa e la moda, sau pentru ca toti au facut-o la nu stiu ce varsta. Poate ca a venit si momentul vorstru sa o faceti, aveti atata timp impreuna.Nu e asa greu, nimeni nu se naste invatat.Chiar daca nu ati vorbit pana acum pe tema asta, tot stiti cate ceva, chit ca ati vazut prin filme si tot aveti habar.E o idee buna sa vorbiti intre patru ochi. Spune-i ca te-ai tot gandit la partea cu sexul si ca, consideri ca a venit timpul sa faceti si voi acest lucru.Dar cel mai bine e sa lasi lucrurile sa vina de la sine.Sa te duci la el, sa incepeti cu saruturi tandre, va apropiati din ce in ce mai mult...Iti v-a intelege mesajul si v-a continua, mai ales daca spui ca nu sunteti timizi.Mai putina vorba si mai multa actiune, daca intelegi unde bat :p

| tranquila1 explică (pentru baddgirl):

Buna! :* Multumesc pentru sfaturi happy! Voi tine cont, te asigur. M'a invitat 2 zile la munte happy si am acceptat happy ma gandesc ca poate ii vin idei poatebatting eyelashes. :* O sa va spun cand venim happy daca s-a intamplat ceva.

| NuImiSpunNumele a răspuns:

Daca ai 18 ani, nu inseamna ca trebuie sa iti incepi viata sexuala, si daca toti au facut-o care-i faza.
Dovedestele tu, ca esti mai desteapta, nu te grabii ai tot timpul sa o faci.
Nu inseamna, daca faci sex este cool din contra, mi se pare penibil.
Dar eu iti spun, sa faci cum iti spune inima, pentru ca tu esti singura persoana care poate hotara pentru tine.Tu faci cum simti, si cum vrei, fiindca, poate noi iti spunem alta, si tu faci inversul.Dar repet faci ce iti spune inima, si ce vrei.

| tranquila1 explică (pentru NuImiSpunNumele):

:3. Multumesc pentru sfat! :*

| xAnnabella a răspuns:

Uite, cred ca cel mai bine tu stii daca esti pregatitita de asa ceva sau nu, nu te lua dupa alti ca daca ala a facut sex trebuie sa faci si tu, faza este ca trebuie sa fi tu pregatita si daca prietenul tau este asa de iubitor cu tine nu va face acest pas pana nu esti tu pregatita, si chiar daca iti pune mana pe fund laughing asa sunt baieti :p deci eu zic ca ar fi mai bine sa vezi ce simti tu adica esti pregatita sau nu?

| tranquila1 explică (pentru xAnnabella):

Faza este ca nu pot sa spun aici tot, am spus si eu " imi pune mana pe fund" laughing era mai mult de spus dar mai sunt minori happy pe aici. Direct sa iti dau de inteles am mers la un majorat amandoi, acolo ne'am imbatat de numai stiam de noi si cand ne'am urcat in masina lui X_x a inceput sa ma atinga peste tot laughing ceea ce el nu facea niciodata nici macar mana pe fund nu imi punea laughing. Chestia asta mi-a dat de gandit. Ma gandeam ca vrea sa ma astepte pana ma simt eu pregatita dar prietena mea mi-a zis ceva de genul " omul beat spune mereu adevarul" deci...chiar nu stiu ce sa fac. Sunt sau nu... pregatita!? Habar n'am! Ma voi gandii serios azi :3.

| tranquila1 explică:

Bunaaa! Am revenit....am fost la munte cu el si in drum spre destinatie am vorbit despre noi happy despre relatiile intime happy am decis sa mai asteptam. :3 Va multumesc pentru sfaturi! Chiar m'au ajutat :* sa imi formez o idee. big hug Va pup!