| anonim_4396 a întrebat:

Vinerea viitoare am banchetul de clasa a 8-a. As vrea sa il invit pe baiatul cu care fac pregatire la romana(e de la cealalta clasa a8a) pentru ca il cam plac,dar el nu stie. Plecam impreuna de la pregatire mereu si sta mereu cu mine in statie si vorbim. Mi-e FOARTE FOARTE rusine sa ii propun sa vina cu mine. El e un tip respectuos,retras si nu e genul de persoana indrazneata,dar e sociabil cel putin cu mine. Îmi e frica si ca ma va respinge pentru ca eu nu sunt un fotomodel. Sunt mai scundă ca el,sunt mai plinuță. Cum sa ii zic? Vinerea asta am pregatire si e singura mea sansa sa aduc vorba de asta. Mai bine regret un lucru pe care l-am facut, nu pe altul pe care nu l-am facut. Îmi puteti da va rog niste sfaturi? Deja am emotii pentru vineri. rolling on the floor))
Multumesc anticipat! ♡♡♡

Răspuns Câştigător
| artmosfera a răspuns:

Mor, tot vineri am și eu banchet. Vrei să-l inviți, să vină cu tine. Mai întâi interesează-te dacă are parteneră, ia-o mai pe ocolite, cum s-ar spune. Cică nu ești fotomodel. Pentru ca cineva să vină cu tine trebuie să fii fotomodel? Nu te afirmi cu forme sau nu știu ce talie suplă. Să n-ai emoții, banchetul nu-i cine știe ce. Baftă!

3 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Daca diringintele/diriginta ta este de acord, eu unul zic ca poti sa il inviti.

| Cristina12457 a răspuns:

Și eu o să am banchetul de a8-a în curând laughing. Eu spun să îi spui ceva de genul : "ști că vineri este banchetul de a8a și nu prea am cu cine merge, ai vrea să vi tu cu mine? " sau ceva de genul. Aduci în discuție acest subiect și apoi îl întrebi. Nu cred că lui nu i-ar strica puțină distracție. Succes happy

| SweetLove14 a răspuns:

O sa incerc sa aduc vorba subtil si o sa ii zic pur si simplu. PaulaPh:forme am, dar e prima data când ma vede in rochie si nu prea am picioare asa suple, dar cu pantofi cu toc, poate se vad ok. E ultima mea sansa, asa ca trebuie neaparat sa ii zic. Multumesc mult pentru. sfaturile voastre!