| GeorgeBerbec a întrebat:

Port aparat dentar. Am pierdut un brecket. Este adevarat ca trebuie sa platesc tot aparatul dentar pentru acel brecket? Vreau doar cei care stiu sa raspunda. Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Nu, cum sa platesti tot, vei plati doar inlocuirea acelui bracketwinking dar du-te cat mai repede.

| ChristianKalman a răspuns:

NUUUUU! Plătești doar brecket-ul pe care l-ai pierdut sau e posibil să nu plătești nimic, depinde ce acoperă schema ta. Dar să mergi urgent, altfel o să simți mult mai intens durerea când ți-l pun. Cu cât mai devreme, cu atât mai bine.

| patrik986 a răspuns:

Nu stai linistit. laughing Platesti doar 50 de lei pentru lipire sau primele trei brackets nu platesti nimic, depinde cum e ortodontul tau.

| AnonimAnon35446 a răspuns:

Stai linistit nu platesti si eu am patit la fel.E ceva normal.