| fshfahydfts a întrebat:

Buna,TPU! Vreau sa ma ajutati si pe mine.E urgent! Am 14 ani si acum o luna mi-am inceput viata sexuala.Am facut sex doar intr-o zi, Neprotejat.Iar tipul cu care am facut mi-a zis ca nu isi da drumul in mine.Mie ciclul mi-a venit in luna aia, dar doar intr-o zi, si mi-a curs putin. Luna asta nu mai mi-a venit deloc. As putea fi gravida? va rog ajutati-ma. FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| NoName0x0 a răspuns:

Ma poti cauta in privat ca sunt mai mare si te ajut daca e! Ai vazut cumva unde si.a dat drumul tipul sau daca si.a dat? Stii cumva cate zile au trecut exact de cand nu ai avut stop? Daca ti.a venit luna trecuta, ma gandesc ca nu ai ramas. Poate iti intarzie. Cand trebuia sa iti vina? A trecut destul timp. poti face un test de sarcina.

| fshfahydfts explică (pentru NoName0x0):

Da,as vrea sa ma consult cu cineva, deoarece nu am cu cine. Unde te pot gasi? Te rog eu mult!

| NoName0x0 a răspuns (pentru fshfahydfts):

Sa te uiti la mesaje!

6 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

E,daca te-ai jucat cu ea, te-a scuipat.Acum daca ai ramane cu un copil, ce vei face? Sa ai niste parinti comunisti sa te dea afara din casa + o mama de bataie, la 14 ani in loc sa pui mana pe carte,pui mana pe carici? No, ia-l de mana pe looserul ala si du-te cu el la ginecolog(pariu ca e major?) Apoi vedeti amandoi ce si cum.
P.S ai savurat macar clipa? Nu te gandi doar la sarcina, ceva major pe acolo la vreun bts? Un pui de sifilis, de sida, hepatita, nu tie gandu la asta? Cata inconstienta sad Sa fiu ferit sa fiu tata de fata sad Deja imi rod unghiile

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te duci frumos si le spui parintilor, dupa care te duci la un control ginecologic

| NoName0x0 a răspuns:

Mersii de fundita!

| Veromi321 a răspuns:

Era foarte bine sa va fi protejat mai intai si apoi sa fi trecut la partea a doua propriu-zisa adica la sex. Daca sti ca tipul e de incredere si ti-a zis ca nu isi da drumul in tine atunci nu a facut-o. Dar tu stii sau ai vazut unde si-a dat el drumul dupa aceea, te intreb? Iar referitor la ciclu; in mod normal ciclul menstrual dureaza cateva zile, in primele 2- 3 zile e mai abundent si apoi incet revine la normal pana se termina. Faptul ca ai 14 ani ciclul tau e dereglat. Dar nu te speria ca in timp isi va reveni. Dar daca vrei sa fi sigura ca nu esti gravida, du-te si cumpara de la farmacie un test de sarcina, citeste instructiunile si fa testul. Si vezi ce-ti da.