| JJ16 a întrebat:

:*
Vreau sa-mi iau un catel,pana acum e simplu...dar nu stiu ce rasa[nu vreau sa adopt maidanezi laughing]. vreau sa fie prietenooooos si dragut. M-am gandit la labrador, aveti si alte idei? Funda big grin

Răspuns Câştigător
| twilightt a răspuns:

E o idee buna.Eu as mai zice daca iti plac cateii mai micuti bishon.E o rasa jucausa si foarte simpatica.Nu te lictisesti cand ai o pufosenie langa tine! Dar daca iti plac ce-i mari e bun un labrador cum ai zis si tuwinking Sper ca te-am ajutatwinking

4 răspunsuri:
| Alisse a răspuns:

Rasistule! Un maidanez poate sa fie la fel de dragalas si prietenos ca si un labrador depinde cum il educi happy

| HighVoltage a răspuns:

Cumpara-ti un chow chow, este o alegere destul de buna avand in vedere ca are blana foarte mare :) si este si foarte afectuos. http://ro.wikipedia.org/wiki/Chow_chow, ai aici toate informatiile despre el

| Musat_Alexandru_1987 a răspuns:

Eu am un labrador care maine implineste un an.gandestete la aceasta rasa DOAR daca ai multa rabdare si timp.sunt caini extraordinari dar iti trebuie sa te implici mult in cresterea lor...
Datorita serviciului nu aveam posibilitatea sa il scot in parc prea des ca sa socializeze cu alti caini si devenea FOARTE agitat cand vedea alti caini..acum dupa iesiri mai dese prin parc incepe sa se comporte mai normal
aaa, si inca un lucru.e foarte lacom.e un aspirator..ar manca de toate
dupa parerea mea sunt cei mai prietenosi caini posibili..bine.asta depinde si cum ii cresti
bafta multa...