| Cocki a întrebat:

Buna TPU love struck. Cum se joaca,, elasticul"? Care sunt pasii? Multumesc cine imi spune cum se joaca si care sunt pasii, Fundaaaa:* O_o xoxo

1 răspuns:
| Mirela14 a răspuns:

Noi jucam la glezne, genunchi, coapse, brau. La brau doar unele fete reuseau sa intre in elastic.

Cand era elasticul pe glezna pe un picior, existau doua grade de dificultate: cu talpa piciorului perpendicular pe elastic (glezna e mai groasa) si cu talpa picioarului inainte (ai intervenea maiestria ca unele fete aveau glezne atat de subtiri ca de abia ramaneau 2-3 cm).

Mai era un exercitiu in care rasuceam efectiv o parte a elasticului in jurul unuia din picioare si saream asa. Parca trebuia sa ajungem in partea cealalta cu elasticul desfasurat. Incepeam saritura cu fata dar ajungeam dincolo cu spatele.

Sau cand saream cu picioarele pe elastic, fiecare pe cate o parte.