| supersecreta a întrebat:

Cum se joaca elasticul?

Răspuns Câştigător
| thebestend a răspuns:

Elasticul este tinut de 2 persoane siPt unu saream cu ambele picioare intre elastice, pentru doi cu picioarele de fiecare parte a unui elastic, deci odata pe stanga odata pe dreapta, pentru 3 saream ca la 2 dar dar a treia saritura era cu ambele elastice intre deschiderea picioarelor. Pt 4 saream pe fiecare laterala cu varful unui picior sub elastic si varful celulalt picior peste elastic, pentru 5, 6 7 si 8 faceam combinatii din cele de mai sus, cu fel de fel de intoarceri si rotiri...

Pt 9 faceam ca la 4 doar ca saritura nr 9 trebuia sa prinda ambele elastice cu varful unui picior deasupra si unul dedesubt.

Pentru zece agatam elasticul cu varfurile picioarelor si saream cu el agatat peste celalalt fir, departam usor picioarele si apoi trebuia sa sari din fundita formata cu picioarele departate in afara elasticului...

Si, cum a mai si Kid crestea gradul de dificultate odata cu distanta dintre elastice, adica celalalte 2 fetite care tineau elasticul stateau intai cu elasticul la glezne si picioarele departate, apoi cu el la glezne dar picioarele unite, apoi cu elasticul la genunchi cu picioarele departate, apoi cu elasticul la genunchi dar pe un singur picior, deci mama ingustimii, si trebuia sa mai sari si sus.