| florentina25 a întrebat:

Am si eu o intrebare cum as putea sa strang niste bani, in afara de a economisi pentru ca fac asta de 3 luni, nust sa fac ceva munci sa nu stiu va dati seama la ce ma refer dar am 15 imi si trebuie sa mai strang cam 50 60 70 de lei. Multumesc si funda celui mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| lovepeachgirl97 a răspuns:

Buna. Si eu incerc sa strang bani, dar la fel, nu imi iese. Eu am 14 ani deci nu pot, dar cred ca ai putea sa incerci la agentii sa imparti pliante, sau ziare. eu o sa fac asta imediat ce o sa pot. Mai poti incerca si sa ai grija de un copil sau doi, pe tremen mai scurt de sigur. bafta multa! :*

7 răspunsuri:
| Gabrielaaaa a răspuns:

De la varsta de 16 ani te poti angaja pe timp de vara, pentru ca in timpul scolii sunt sigura ca nu ai timp pentru asta! Oricum daca chiar vrei sa strangi ceva bani, o poti face economisind banii de buzunar(adica pentru scoala), punand in fiecare zi cat iti ramane dar, de fiecare data ceva mai mult decat ziua precedenta.Mai poti strange banii de la alocatie plus cei stransi de tine P.S Cred ca o sa-ti ajunga!

| Aly07 a răspuns:

Ai vreun termen anume? Raspunde-mi printr-un mesaj nu aici happy

| Aly07 a răspuns:

Daca ai nevoie sa faci bani in vacanta iti iti pot da o solutie, dar de abia la vara, e vorba de figuratie, bafta! happy

| Bubbles a răspuns:

Si eu am tot 15 ani, iar de la 13 ani sunt reprezentant AVON. De la fiecare comanda imi raman cam 50 de lei sau chiar mai mult in functie de valoarea comenzii. Daca cumva te-ar interesa sa devii reprezentant AVON doar trimite-mi msg si eu iti voi spune detalii.

| ToMiZza a răspuns:

Economiseste mai mult, 1 leu pe zi = 30/31 lei...e destul de easy daca te pricepi...succes! happy

| florentina25 explică:

Da acum ca incepe scl e mai usor sa strang bani dar in vacanta nu iese-am in fiecare zii cu prieteni afara si nu ceream bani de la parinti pentru ca nu avea-m nevoie, dar mersi.

| florentina25 explică:

Am fost reprezentant si nu mi-a oiesit decat cadou un gel de dus pentru ca erau multe fete reprezentant si nu aveai la cnsa te duci ca sa iti faca comanda.Dar mersi oricum.