| Aly2012 a întrebat:

tuturor! Imi caut de ceva timp un loc de munca si nu-mi gasesc. De peste tot primesc intrebarea "ai experienta?". Eu acum am absolvit liceul, asa ca, normal ca nu am experienta, deoarece acum incerc sa ma angajez, sa imi fac acea experienta, pe care se bazeaza toata lumea. Dar cum s-o fac daca nimeni nu imi permite? Va rog mult, daca cineva de aici stie ceva locuri de munca sa ma anunte! Sunt din Baia Mare. Astept propuneri!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Caută în continuare, o să găsești.
Ai putea încerca la un supermarket. Acolo am lucrat eu pe timpul verii, și menționez că am 16 ani, și nu am terminat încă liceul.
Baftă!

| Aly2012 explică (pentru anonim_4396):

Mi-am depus cv-uri la toate supermarket-urile din oras si la multe alte magazine. Dar nimic... nu mai stiu ce sa fac...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Aly2012):

Poți încerca și ca ospătar happy
Mai caută, sigur o să găsești.

| Gabbriell a răspuns (pentru anonim_4396):

Ca ospatar trebuie sa urmezi un curs de calificare ca sa obtii aceea diploma, si chiar si asa nu este sigur ca nu o sa-ti ceara experienta...

| Gabbriell a răspuns:

Societatea de astazi nu vrea sa creeze locuri noi de munca.
Asta e adevarul, asta e realitatea.
Bineinteles ca se cere experienta in aproape orice domeniu, orice job/meserie.