| DameloCargangio a întrebat:

Buna tuturor :*
Sunt foarte stresat dar nu stiu de ce, ma enervez foarte repede pe oricine,. nu mai inteleg pe nimeni, ..tot ce se intampla in jurul meu parca e incorect, ceva ce nu e bine, imi vine sa ma cert cu toata lumea,sad ce sa fac? straight face sa fiu mai calm? sa ma inteleg cu altii mai bine?

6 răspunsuri:
| cristiiiiiii a răspuns:

Esti mult prea stresat, ai ceva ce te macina...incearca sa nu te mai gandesti, fi calm in orice situatie si poarta-te frumos cu ceilalti

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Dragul meu, cred ca te-a,, contaminat adolescenta,,.Ar fi impotriva firii sa le dai dreptate parintilor, sa fi de acord cu profesorii sau persoanele mai in varsta.Nu poti accepta lucrurilee gata facute, totul e gresit...Relaxeaza-te.Esti in perioada formarii propriei personalitati.Sa o iei in directia buna.Bafta!

| BeAmazing a răspuns:

Este normal, esti la pubertate se intampla unele schimbari! O sa-ti treaca dupa un timp!

| Walhalla a răspuns:

Complicata situatie..si eu mai am momente.Dar asa cum zice si heattheheart totul are o explicatie,incearca sa vezi ce e de fapt ceea ce te nemultumeste; poate cei de acasa nu te inteleg,poate asa e firea ta. Orkm uncearca sa te calmezi, sa accepti pe cei din jurul tau, sa socializezi, sa te plimbi, intr-un cuvant sa te relaxezi

| th4inspiration a răspuns:

Trebuie sa cauti motivul din cauza careia esti iritat, stresat, nervos, trebuie sa te calmezi respiri adanc si sa spui ceea ce te nemultumeste intr-un mod cat mai pasnic, nu trebuie sa-ti pierzi calmul din cauza celor din jur, poate nu esti tu cel "stresat" poate ei sunt, intreaba-i, comunicale ceea ce te nemultumeste. Succes happy

| heatherheart a răspuns:

Prea mult stress incearca sa te relaxezi stai intro zii calm. poate te roade ceva...