| DameloCargangio a întrebat:

Buna tuturor :*

Sunt foarte stresat dar nu stiu de ce, ma enervez foarte repede pe oricine,. nu mai inteleg pe nimeni, ..tot ce se intampla in jurul meu parca e incorect, ceva ce nu e bine, imi vine sa ma cert cu toata lumea, ce sa fac? sa fiu mai calm? sa ma inteleg cu altii mai bine?

3 răspunsuri:
| aiurea231223 a răspuns:

Poate esti nervos pentru ca ai o perioada aglomerata, stresanta cu examene, mult de lucru, inspectii, lucruri de genul acesta care te agita si iti agita foarte tare si pulsul, sau pur si simplu noptiile iti sunt agitate, obositoare, grele. Nu sunt neaparat numai astea motivele dar de obicei (cel putin in cazul meu si al persanelor din jurul meu) simptome asemanatoare sunt "pornite" de oboseala corporala si/sau mentala. Mai de inteles e cea mentala ca la ea perssta mai mult, la cea corporala sau fizica e mai simplu te puti si dormi cateva ore bune si te simti mai bine.
Daca astea ar cam fi motivele si in cazul tau atunci iti recomand sa te odihnesti, adica sa lasi la o parte activitatiile care te-au adus in starea asta si sa te plimbi sa te calmezi sa citesti o carte sa te relaxezi si sa dormi laughing
Daca nu, atunci oricare ar fi motivul mai intai de toate incearca sa elimini sau sa reduci cat de mult posibil stresul. Cauta cauza acestuia si incearca sa o indepartezi iar apoi, ca mai devreme, sa iti acorzi putin timp pentru tine pentru a te relaxa si a te calma. Dupa acea vei gandi mai limpede, vei fi mai calm si mai relaxat.

| aiurea231223 a răspuns (pentru aiurea231223):

Asta daca nu astenia de primavara sau vremea schimbatoare nu iti afecteaza corpul laughing daca e asa atunci ai rabdare ca trece!(am patit-o, imi venea sa dorm nonstoplaughing )

| TheLastSmile a răspuns:

Nu stiu ce ai, sincer. Eu anul trecut am avut ceva asemanator cu plansul, plangeam din orice si fara niciun motiv. Pur si simplu ma uitam pe geam si imi venea sa plang. Poate nu ti-a iesit ceva bine si asta e cauza. Eu cand sunt nervoasa sau am o stare mai naspa ma intind in pat si astept sa mi se linisteasca mintea. Poate daca faci asa iti vei da seama ce ai si poate iti revii.