| anonim_4396 a întrebat:

Buna

Recent am cunoscut un baiat. L-am adaugat pe facebook, mi-a dat accept iar apoi mi-a scris. Am vorbit in jut de 5-10 min. Dupa aceea i-am scris eu de vreo doua ori,dar nu am vorbit decat cateva minute. M-am intalnit intamplator cu el in oras si m-a salutat si mi-a zambit. Am fost la un eveniment si acolo l-am tot surprins ca ma privea,dar simteam si eu chestia aia. La finalul evenimentului s-a dat ceva party si eu eram cu vara mea.L-am vazut cand a intrat in incapere si stiu sigur ca m-a vazut deoarece treptat venea tot mai in directia mea,pana a ajuns langa mine. L-am salutat, m-a salutat, iar dupa aceea s-a retras si a vorbit cu un barbat(nu va ganditi la stiu eu ce, era doar ca un fel de,, gazda") si dupa 5 min a venit iar langa mine si m-a intrebat:,, Tu mergi in tabara?"(avea vocea parca tremurândă si vorbea incet )(se organizeaza o tabara). Eu i-am zis ca nu stiu sigur, deoarece aveam examene. Dupa faza asta s-a intors de tot cu fata la mine, m-a privit in ochi 5 sec apoi am plecat amandoi.

Azi i-am scris :,,hei,ce faci?" si tot am vorbit,l-am intrebat diferite chestii si,si el ma intreba. Dupa aceea l-am intrebat daca merge in tabara si mi-a zis ca,,da,tu?" si i-am zis ca,,da". O spus,,fain". Eu i-am zis ca,,cred ca o sa fie fain" si el a zis,,O sa fie " si eu am zis,,sper" si el a zis,, si eu". Tot timpul cand ma intalnesc cu el ma saluta, imi zambeste, si ma priveste fix in ochi.

1. Ma place?

Sau e timid sa tot imi scrie el?

2. Ce a vrut sa spuna cu,, o sa fie bine" si,, si eu"?

3. Daca merg in tabara ce as putea face sa ma apropii mai mult de el, ca in final sa imi zica el ca ma place?(exemple :* ).

4. La ce,, semne" sa mai fiu atenta in tabara?

5.Voi credeti ca simte ceva pentru mine?

6. Daca o sa stau mai in preajma lui si vorbesc mai mult cu el pana la finalul taberei o sa-mi zica ca ma place?

P s :eu am 16 ani, iar el 20 (va zic sincer ...nu ii genul sa-si bata joc sau sa se gandeasca la sex ...credeti-ma)

Dau funda celui care imi da cel mai detaliat raspuns.

Va multumesc pentru raspunsuri/pareri si imi cer scuze ca v-am,, rapit" din timpul vostru.

Răspuns Câştigător
| Zartbitter a răspuns:

Bună!

1. Ca băiat trecut prin momente de genul ăsta, cred că, cel mai probabil te place, dar e timid.

2. I-ai stârnit curiozitatea și vrea să te cunoască mai bine și probabil speră ca în tabără să aveți mai mult timp să vă cunoașteți. Din cum îl descrii tu, chiar pare un băiat cu mai puțin curaj în a aborda o fată, chiar dacă are 20 de ani.

3. Cred că tot ce poți face tu este să te asiguri că petreci timp cu el într-un mediu ușor mai retras, mai intim. Nu trebuie să fiți singuri, dar la o petrecere nu pare locul ideal pentru conversații „din priviri" :-)

4. Semnele sunt deja acolo, le-ai văzut și tu. Nu mai trebuie să fii atentă la altceva. Poate să urmărești cum te tratează pe tine în comparație cu alte fete.

5. E cam greu să știi ce simte cineva despre care altcineva vorbește pe internet;-) Dar cum ziceam mai sus, cel mai probabil i-ai atras atenția suficient încât să fie încântat să petreacă mai mult timp cu tine.

6. Nu te gândi la ce-ți zice în mod special, ci observă-l cum se simte în preajma ta. Bărbații au mari dificultăți în a transmite unei fete că o plac, prin cuvinte, mai ales după numai câteva zile. Dacă ajunge să-ți spună ceva de genul „îmi place să petrec timp cu tine" sau „mă simt bine alături de tine", e cel mai clar semn pe care-l poți primi și probabil e genul de băiat alături de care și tu ai să vrei să petreci mai mult timp.

4 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Încă eşti copil cu mintea scurtă.La vârsta ta, tot ce zboară se mănâncă. Tipul ăsta vrea doar să se culce cu tine şi apoi să râdă de tine.Tu crezi că un om normal la cap te întreabă dacă mergi în nu ştiu ce tabără, fără să te cunoască măcar? Gândeşte sec. Dacă te-ar fi plăcut, ar fi aşteptat să te cunoască.Tu eşti pradă sigură, eşti uşor de prostit şi ştie că în curând o să ajungi în patul lui.Mai bine stai în banca ta şi vezi-ţi de şcoală, de copilărie, dacă nu vrei să rămâi cu traume şi amintiri urâte.El are 20, ştie ce vrea de la viaţă şi se pare că jonglează bine cu femeile, are faimă de don Juan. Învaţă să citeşti oamenii, dacă vrei să-ţi fie bine.

| Ibrahimovic a răspuns:

Ce tot il aburesti atata? Ceea ce vorbiti voi sunt conversatii de clasa a 4-a. Vorbiti lucruri interesante, nu "sper ca va fi bine..si eu". Cunoasteti-va mai bine unul pe altul si dupa intreaba-te daca simte ceva pentru tine. Ar fi si culmea sa simta ceva dupa 2-3 vorbe acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Voi numa la sex va ganditi. Sa stiti ca nu ii asa cum credeti voi. Mi-a demonstrat asta. Daca voiati puteati da un raspuns cat de cat folositor zic si eu, in loc sa faceti caterinca (glume). Dar ce sa zic, va multumesc celora care luati tot in bataie de joc. In ziua de azi mai nou asa-i,, moda".

| e1xtz a răspuns:

De la 1 la 10, cam papa-lapte baiatul asta de care povestesti tu.
Un baiat de 20 de ani ar fi trebuit deja sa aiba o iubita, sa se poarte ca o persoana in anul 2 la universitate, nu ca un virgin cu cosuri.
Oricum daca era asa, nu era potrivit pentru tine, deoarece la anii lui sexul intr-o relatie este ceva normal...bine, ca sunt destule fatuci ce cauta unde sa avorteze la 15 ani in tara asta, acum depinde din ce categorie faci parte.

Mai existe o posibilitatea sa nu fie asa fatalau cum l-ai vazut tu, si in aceea tabara scopul lui fiind sa obtina trofeul de la tine.