| Xeniaa a întrebat:

Va rog sa ma ajutați cu un sfat. Urinez des cam din 5 in 5 min cantitate putina. Ma ustura si imi vine mereu sa stau numai in apa calda. Stiu. Infecție urinară probabil. Alta e faza. Am luat Urinal akut nu mi a trecut, am luat azi uractiv si am apucat sa iau 2 pastile dar pana la urma m am dus la medic si mi a zis maine dim sa aduc urina. Întrebarea mea este : maine dim e posibil ca urina sa fie albastra pt ca uractiv conține albastru de metil, este supliment alimente dar poate cumva sa influențeze sau sa nu iasă cum trebuie testul de urina din cauza pastilele ( doar 2 pas am luat ) funda

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Culoarea sau concentratia urinei nu afecteaza rezultatul analizelor efectuate deoarece prin aceste analize se determina agentul care provoaca infectia. Aceasta este de obicei o bacterie cum ar fi E.Coli care poate proveni din zona anala si provoaca cistita, sau pot fi si alte bacterii care provoaca uretrita sau pielonefrita. In concluzie substantele din urinal sau uractiv nu vor influenta rezultatul, dar este chiar indicat sa-l anunti pe medic ca folosesti respectivul medicament. Multa sanatate!

1 răspuns:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
Trebuia sa discuti cu medicul si sa il atentionezi ca ai luat uractiv!
Te duci cu urina si ii aduci a cunostinta de uractiv si vezi ce zice.
ASA ESTE CEL MAI INDICAT.
http://www.pcfarm.ro/produs/4777/Uractiv-capsule---Fiterman-
Citeste prospectul/ATENTIONARI
O zi buna :)