| anonim_4396 a întrebat:

Voi cum învăţaţi mai uşor? Fundiţă.

Răspuns Câştigător
| alecsandrabubz09 a răspuns:

Buna happy pai daca ai ceva de invatat citeste tare ( nu in gand), vb cu o pr sa te asculte, scrie de cateva ori subiectul care vrei sa il inveti pe o foaie si citestel cu o ochii deschisi apoi incearca sa vezi daca iti poti aminti cu ochii inchisi dar incearca sa ciulesti si urechile in clasa remember: cu cat prinzi mai mult in clasa cu atat ai mai putin de invatat acasawinking
sper sa iti fi fost de folos :*

5 răspunsuri:
| DaNiElA_8352 a răspuns:

Cel mai repede reti daca ai ceva dulce in gura

Răspuns utilizator avertizat
| JusTMeEmmY a răspuns:

Ia-ti un memo plus si stai max 2 ore inveti lectiile si dupa aia iesi pafara cu prieteni, te uiti la TV sau te joci ceva pa calc sau etc.; p nu-ti pierde tot timpu cu invatatu ca scoala iti ia toata copilari.

| Vanessa_4462 a răspuns:

Eu impart lectia pe particele si invat cate o parte pana stiu pe de rost, incearca sa inveti in liniste ca asa sigur o sa reusesti.multe succes si note mariiihappy

| Dyaa2702 a răspuns:

Incearca sa inveti pe ultima suta de metri cand mai sunt aprox 15 min si te asculta si ai sa vezi ca functioneaza cel putin la mine merge pentru ca de teama inveti mult mai repede si prinzi mai multe