| BeautyTeacher a întrebat:

Cum invatati mai usor?

8 răspunsuri:
| Amy a răspuns:

Dimineata inveti mai repede dar nu tii minte mult timp
seara inveti mai greu dar tii ff bine minte...
am auzit ca daca stai asezat, cu picioarele sub tine inveti mai repede decat daca stai normal, pe scaun(deoarece se duce sangele la creier, dar nu stiu cat o fi de adevarat)

eu insa prefer sa invat seara. succes!
funda?

| NoCharachter a răspuns:

Citeste ceea ce ai de invatat, de mai multe ori, in gand.

| BiaSiAtat a răspuns:

Usor.Imi pun cartea in fata si ma culc... Functioneaza laughing

| AnemonaP a răspuns:

Pai cel mai usor inveti la un obiect care iti place sau daca vrei, uneori esti obligat sa inveti la obiecte care nu-ti plac, eu cateodata anul trecut la tehnologie nu intelegeam, adica nu-mi intrau in minte lectiile din carte sau din caiet si vedeam pozele si imi faceam idei sau asculta muzica in timp ce inveti si incearca dupa versuri si dupa ritm sa incadrezi ce ai de invatat
succes la invatat happy

| FFAP a răspuns:

Oai...cu televizorul si laptopul deschis. Pe bune, mai fac cate o pauza din cand in cand, ma mai uit la Hanna Montana cum ii da in cap la frateso...
Citesc, repet cu voce tare pana ragusesc. Trec la fraza urmatoare, o citesc, o repet, apoi repet tot ce am invatat pana atunci. Si tot asa. It works!
Good luck!>big grin

| ĄŇÐİ a răspuns:

Eu nu ma ocup cu d-astea. laughinglaughinglaughing
Cu cartile inchise.laughinglaughinglaughing

| andreeeeea a răspuns:

Invata in momentu cand te simti cel mai binebatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te ei de fund si sari in sus rolling on the floorrolling on the floorrolling on the floor