| ₣e†ĺ†α Ŕ嚃å†α†ħå a întrebat:

Vreau niste statusuri de prietenie falsa, de indiferente si de tradare. Fundita normal

Răspuns Câştigător
| ßïą♫♥ .. a răspuns:

O simpla comparatie intre prietenii adevarati si prietenii falsi

Prietenii adevarati te critica sa nu cumva sa ti-o iei in cap, prietenii falsi te lauda ca sa te faci de rahat…

Prietenii adevarati sunt langa tine la bine si la greu, nu te lasa cand ai probleme, prietenii falsi sunt cu tine la bine, la greu dispar cand ai probleme, se fac ca nu te cunosc.

Prietenul adevarat iti spune nu mai bea, prietenul fals iti da sa bei pana cazi in cap…

Prietenul adevarat nu profita de tine, prietenul fals si-ar da in cap ca sa ii dai si lui ceva…

Prietenii adevarati mi-au spus pe fata ce au avut de zis, prietenii falsi pe la spate m-au barfit.
Prietenii falsi sunt exact ca buruienile, ii intalnesti la tot pasul! sper ca te-am convins sa-mi dai fundita:*:*. te pup!

87 răspunsuri:
| GeOrGiAnNA20 a răspuns:

Nu mai vreau minciuni si barfe... vreau prieteni adevarati... m-am saturat de oameni falsi

| NeverTooLateee a răspuns:

Prietenia adevarata,
Rar o intalnesti
De aceea cand o ai,
Trebuie so pretuiesti

Prietenul adevarat iti e acela care iti este alaturi si la bine si la greu, iar prietenul fals este acela care vine la tine doar cand are nevoie de ceva.

Atunci cand tii la un prieten foarte mult si nu realizezi ca el isi bate joc de tine, iar tu il ajuti la orice si treci ca el / ea prin fiecare clipa grea care o are, dar atunci cand ai si tu nevoie de ajutor nimanui nu ii pasa, iar prietenul in care tu aveai incredere te-a tradat

| ßïą♫♥ .. a răspuns:

Ms de fundintza:*:*. te pupbig grin

| elenabz07 a răspuns:

Andra are dreptate deoarece e cea mai buna prietena a mea si stiu ce vorbeste! important sa spui tu ce simti, dar nu-i jigni fai sa le para rau la prietenii falsi

| ainaw a răspuns:

Http://www.statusuri.ws/? s=prietenie uite aici.

| Bluester_5390 a răspuns:

Prietenii adevarati ii cunosti dupa ce teau tradat, am cunoscut asta pe singura piele...

| Camelia_7710 a răspuns:

Mi-am ingropat vise, sperante,
Intr-o falsa prietenie.

Am constatat
Pretenul` cel mai apropiat
Plin de invidie m`a tradat

Prietenii rămân prieteni. Cei care nu rămân... înseamnă că n-au fost!

Un prieten de interes este mai primejdios decat un vrajmas.

Fereste-te deopotriva de prietenia dusmanului si de dusmania prietenului.

Prietenia indoieste bucuriile si injumatateste necazurile.

Ma pot increde mai mult in dusmani cinstiti decat in prieteni falsi.
kiss

| Monica1990 a răspuns:

Fraiere,te-am pacalit. nu p tine te-am iubit... ai grija d tarfa tha ca te doare inima cand te
uiti la poza meah

punct de azi incep o viata noua fara griji, fara sentimente, fara regrete

Zambet fals. Privire plina de ura.Cuvinte aruncate`n vant, Minciuna! Si toate fara nici un
motiv! Am gresit din nou.Am Oferit dragoste, Unde trebuia sa ofer indiferenta.
Prietenii adevarati sunt langa tine la bine si la greu, nu te lasa cand ai probleme, prietenii falsi sunt cu tine la bine, la greu dispar cand ai probleme, se fac ca nu te cunosc.

Prietenul adevarat iti spune nu mai bea, prietenul fals iti da sa bei pana cazi in cap…

Prietenul adevarat nu profita de tine, prietenul fals si-ar da in cap ca sa ii dai si lui ceva…

Prietenii adevarati mi-au spus pe fata ce au avut de zis, prietenii falsi pe la spate m-au barfit.
Prietenii falsi sunt exact ca buruienile, ii intalnesti la tot pasul! sper ca te-am convins sa-mi dai fundita:*:*.te pup!
Prietenii adevarati sunt langa tine la bine si la greu, nu te lasa cand ai probleme, prietenii falsi sunt cu tine la bine, la greu dispar cand ai probleme, se fac ca nu te cunosc.

Prietenul adevarat iti spune nu mai bea, prietenul fals iti da sa bei pana cazi in cap…

Prietenul adevarat nu profita de tine, prietenul fals si-ar da in cap ca sa ii dai si lui ceva…

Prietenii adevarati mi-au spus pe fata ce au avut de zis, prietenii falsi pe la spate m-au barfit.
Prietenii falsi sunt exact ca buruienile, ii intalnesti la tot pasul! sper ca te-am convins sa-mi dai fundita:*:*.te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand am inceput sa te iubesc mai mult, atunci tu m ai abandonat fara motiv, fara sa stiu
de ce, fara sa iti pese macar ca te-am iubit. acum incerc sa uit clipele cand ma gandeam
la tine, cand te priveam in ochi, si cand ne sarutam dar pentru tine a fost doar o joaca.
te am iertat de atea ori sh acum ca nici macar nu stiu d ece m ai parasit mai vreau sa - ti
spun decat un singur lucru. ca te am iubit si te voi iubi mereu. chiar daca pe tine nu te
doare ca nu mai suntem impreuna

am crezut ca o vei lasa pe ea pentru mine, am sperat in dragoste si ca totul va fi bine,
am sperat la o dragoste frumoasa nestiind ca tie nici macar nu iti pasa...

Zambeste celor care te urasc sa simta ura ta.
Zambeste celor care te iubesc sa simta dragostea ta,
Iar daca cei care te iubesc te vor trada
Zambeste-le sa simta indiferenta ta

iubeam si eu candva 2 ochi kprui
dar ce pacat ca ochi lui minteau
iar eu intotdeauna ii credeam...

oare dc eu inca te iubesc? cand stiu ca u esti cu alta si stiu ca nu-ti mai pasa de mine...
eu inca te iubesc si nu te pot uita...

cand mai lasat pentru ea am simtit ca mor... simteam ca nimic nu mai are sens in viata mea...
dar acum... cand tuh vrei sa te intorci la mine iti aduc aminte cu zambetul pe buze :
pentru ea m-ai lasat acum du-te la ea.

Asa se intampla mereu, Si nu mai inteleg deloc De ce sufera cel ce iubeste.
Si cel iubit isi bate joc.

as fi vrut sa nu fi cunoscut iubirea, sa nu fi stiut ce inseamna despartirea, dar cand
fata se mareste ea pe toate le intanleste.

m-am saturat de minciunile tale, de cuvinte fara sens, pentru ca azi imi spui ca ma iubesti si
maine cu alta te intanlesti.

cat timp u iti bateai joc de mine eu plangeam iar in timpul ce tu radeai eu lacrimile mi le
stergeam.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poarta indiferent nu prea ii pasa de tine te foloseste e dragut cu tine doar cand ai ceva care ii place sau ii trebuie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baiatul e o fiinta
Ce doua inimi are
Pe una scrie IUBIRE
Iar pe alta TRADARE

Cu indifetentsa ta m`ai facut tare.Acum nu`ti convine dar incet incet calc pe urmele tale.
Si abia acum vezi si u ca indiferenta doare

fraiere, te-am pacalit. nu p tine te-am iubit... ai grija d tarfa tha ca te doare inima cand te
uiti la poza meah

punct de azi incep o viata noua fara griji, fara sentimente, fara regrete

Zambet fals. Privire plina de ura.Cuvinte aruncate`n vant, Minciuna! Si toate fara nici un
motiv! Am gresit din nou.Am Oferit dragoste, Unde trebuia sa ofer indiferenta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tradarea, acest cuvant prea greu prelins pe obrazul unui neinsufletit ataca si cele mai intunecate colturi ale unui suflet pur si nebiruit de nici o atingere!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apara-ma doamne de prietii ca de dusmani ma apar singura

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un cerc de prieteni nu se face cu compasu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sin
gura prietenie adevarata, nu se lasa nici o data...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pff BlackAndWhite Mi s-a intamplat si mie ca si tie prima data mi-a zis ca ma iubeste mult si apoi ma lashat tot pentru alta
insa in timp shia dat sheama ca a greshit
dhar inainthe sa-si da seama mi-a rupt inimha pentru cha in fata ochilor mhei sa sarutat cu altha si am simtzit cha mor dar ti-am zis si-a dat sheama ca a gresith si a intrat pe mess si mi-a trimish poza cu Te Yubesch... si eu ...insha l-am ierat pentru cha il iubesch prea tare ca sa ma despart de el si cred ca ar trebui sa faci u uh asa pentru ca daca este cum este iubitul mheu no sa te mai paraseascha
si achum iji da el sehama cum a greshit cand m-a parasit si acum iji crere iertare si imi zche ca ma iubeste si daca ma crezi ...il cred pentru ca si eu il iubesch

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine nu ma inghite sa ma suga

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietenul adevărat, este acela ce-ți întinde mina, nu pentru o zi ci pentru totdeauna, cu prietenie...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Azi nu am chef de ratatzi sau de prieteni falsi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

oh go on Toti prieteni is asa...oh go on Pe fata de vb de mine.pe la spate te injunghie...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un om a spus candva o vorba mare. iarta'ti dusmanii ca sa ii enervezi mai tare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prieteni adevarati se bucura atunci cand ai o realizare in viata ta si totul iti merge bine iar cei falsi te dujmanesc si s-ar bucura sa te vada la greu poti sa. ti dai seama de asta dp felul in care iti vb si te privesc. asaa ca fale in ciuda si chiar daca nu esti prefate ca esti cea mai fericita si ca totul iti merge ca pe roate :*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca prietenii tai cei mai buni te-au tradat gandeste-te la cei care nu au facut-o si inceraca sa-i tii cat mai aproape de tinelove struck:p:d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am mai pierdut un prieten... oare nu e de ajuns? M-am saturat ca toti sa-si bata joc si sa profite de increderea mea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei sa-mi devii prieten? Demonstreaza-mi!
Indiferenta? Nu ma intereseaza
Te urasc? Mi-ai dat destule motive!
Afurisita? Asa m-a facut mama!
Falsa? Doar cu unii!
un sfat? Vezi-ti de treaba fraiere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma simt tradata de un prieten in care am avut incredere multi ani, sh acum imi depan doar amintirile despre tine

| IooAnaa a răspuns (pentru anonim_4396):

Fatoooo.se cunoaste ca nu mergi la scoala...hee heehee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uti prieteni nu stiu ce inseamna prietenie adevarata pidin fata tis prieteni pi din dos te birfesQ

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ala bala portocala, fite roz in stil cabana de mai vrei sa-ti zic ceva du-te dracu sa te ialaughing))))
am gasit-o si eu