| alexandraa22 a întrebat:

Buna! Vreau niste statusuri faine, scurte dar frumoase, cat mai multe.

Răspuns Câştigător
| Gabrielaa90 a răspuns:

~Nu ceda cand stii ca nu mai poti, ca tine sunt putine, dar ca el sunt toti.
~Iti poti inchide ochii in fata lucrurilor pe care nu vrei sa le vezi, dar nu poti inchide inima in fata lucrurilor pe care nu vrei sa le simti!
~Nici cel ma bun machiaj nu are cum sa schiteze un zambet cand esti trist.
~Calca'ti pe orgoliu si raspunde la intrebare ''Daca ti'as calca si eu pe inima, ce zici, doare?''
~~O vorba buna poate tine de cald 3 luni de iarna:X
~~Te iubesc! Nu numai pentru ce esti, ci pentru ce sunt eu cand sunt langa tine!
~~Oameni perfecti nu sunt reali. Oameni reali nu sunt perfecti!
~~Inca sunt copilul ce refuza sa creasca, mi'e egal cu ''ZERO'' ce spune lumea asta proasta!
~~Ea? Poi ea o sa te agate ca un cliseu, cum ca semeni cu iubitul ei din liceu.
~~Sa'l insel pe el? NEVER! Sa'mi iei ce'i al meu? Cea mai PROASTA miscare.
~~Si cand credeai c'o poti distruge, te uiti la ea si vezi ca'i dulce.
~~Nu conteaza varsta, inaltimea sau frumusetea. Daca iti place, iti place si punct!
~~Pe scurt? Sunt in bratele in care nu ca TREBUIE, ci vreau sa fiu.Si nu sunt ale tale!
~~In ce hal ne certam zici ca e arta, dar ce dulce ne impacam parca ne'am mai dori o cearta.
~~Si, cel mai tare doare cand te gandesti ca ar fi putut fi altfel.
~~Am un zambet fals ce toata lumea il credehappy. Doar sa ii arat fraierului ce pierde!
~~Nu e singurul boy din univers, dar e singurul care e doar al meu.
~~Hai mai baiete nu fi prost, i'ao de mana, pup'o pe frunte si topeste'o toata.
~~Hai intoarce'te si indrazneste sa ma privesti cum o faceai mai de mult.Nu ca te vreau inapoi, ci doar sa vezi e ai pierdut!
~~Acum pot sa ascund fiecare lacrima ce'mi cade...am crescut...acum sunt mare si nu'mi permit s'arat cat de mult ma doare.
~~Priveste'o in ochii, observa ca nu minte.Invata sa o cunosti dupa cea ce simte!
~~Uite cum dragostea inseamna durere, cand numai unul o da si celalalt o cere.
~~Ca nimeni nu stie ce simti, il iubesti doar pentru tine nu si pentru parinti!
~~Baiatul ce se poarta cu o fata ca si cu o PRINTESA a fost crescut de o REGINA!
~~Plangi pentru un baiat? Nu printes'o, ridica capul ca'ti cade coroana.
~~Spune'i ca tii la ea apoi ignor'o. Spune'i ca o iubesti apoi ignor'o din nou.Fa asta pana devine confuza si te trimite la naiba. Functioneaza!
~~Si te doare cand vezi ca nu'mi pasa si iti zic ''nu conteaza, hai lasa''!
~~O s'o vezi cum pleaca cu ochii goi.Tu esti prea mandru' sa o opresti crezand ca vine inapoi!
~~Iar am iesit pe strazi, in casa nu mai rezist.De astazi o sa tin regim de vise, sa te uit mi-am promis!
~~Vezi tu? Ea nu stie ce se intampla, dar stie ca o adori.Tu stii ca ei nu'i pasa si asta iti da fiori.Iti place ca se lasa greu, iti place ca e cuminte.Tu nu o prea minti pe ea...dar EA mereu te minte!
~~Si totusi imi rezerv dreptul de a ma comporta ca o SCORPIE daca sunt tratata prost!
~~Iarna asta esti vara mea!
~~Vad ca zambesti, cred ca'ti surade ideea.Ai inima inchisa, dar findca'i la mine cheia. Daca nu'i cea potrivita?! Nu te ingrijora! O sa sparg lacatu' si tot o sa ajung la ea!
~~Il facea'i fericit, era fercit ca te avea din nou pe tine si nu mai conta nimic.
~~Am o forta in mine care'mi zice ''Lupta!''Nu o lasa pe proasta aia chiar acum sa te ajunga!
~~Stii? Dorintele sunt pe gratis, eu NU!
~~Niciodata nu e prea tarziu`! toate trebuie` sa le`ncerci, incearca`le pe viu! cand toti prefacutii se prefac ca stiu. ridica doar degetu` mijlociu`!
~~Copilaria e cea mai tare perioada din viata ta, stii?! Mare pacat ca e lasata in mana unor copii.
~~Suport orice durere, orice problema depasesc, dar cand vad ca plange EA innebunesc`!
~~Cum sa-l iert cand orgoliul este pe primul loc? Cum sa-l uit cand pentru el as renunta la tot?!
~~Si daca ma gandesc putin, nu-i drama`! Scuza-ma putin... dar am uitat cum te cheama!?!
~~Aude ce vrea`. întelege numai ce`i convine`. oftica` te ca nu o doare de tine
~~Este atât de schimbata! Exact cum ai zis tu ca nu o sa fie vreodata!
~~Problema ta? E si problema mea! Dai tu de belea? Dau si eu de belea! Tu esti sora mea, asa a fost mereu! Cat timp suntem impreuna nimic nu'i greu!
~~Fiecare clipa pictata-n roz, trebuiesa recunosc, iti apartine, si nici macar eu nu ma cunosc, asa cum ma stii pe mine.
~~Stiu ca e greu, dar sunt aici gata sa te ridic cand simti ca pici, stiu ca astepti perioada in care va fi bine si cateodata ai impresia ca nu mai vine.
~~Are acel ceva atat de simpla, naturala, ea e pur si simplu ea!
~~Si doare sentimentul de iubire in mine moare, mi-e greu dimineata sa privesc singur spre soare sa stiu ca ...in locul meu e altcineva.
~~Iti reprosam ca imi stai pe cap ca, ca nu ma lasi sa traiesc,
vroiam sa fiu liber cu ai mei, vroiam sa cred ca nu iubesc...
~~Nu m-am schimbat de atunci, am dezgropat destul trecutul
M-am trezit prea mult cu perna in brate crezand ca esti tu.
~~Nu stiu daca asculti asta, ma omoara.Fa cumva sa ma anunti, ca timpul zboara...Imi pare rau si nu stiu dac-o sa-mi mai para
Sa ma simt respins si a doua oara.
~~Nu o ai nici tu, dar nici altii, nu e genu` de fata care se baga in relatii.sunt atatia care au incercat s-o atinga noaptea, dar au esuat.
~~Zambetul tau e fals ca de obicei...Nici n`ai curaj sa te uiti in ochii ei.Te pierzi usor cand vorbesti de acea fata care era preferata ta odata.
~~Acum nu ne mai numim regii in propriul castel atata timp cat a fugit printesa din el.
~~Trandafirii nu se ofilesc, chiar si in intuneric stralucesc, tot ce inseamna acum amintiri sunt departe.Si nimeni nu stia ca `te iubesc`, tot ce am simtit s-a stins incet in noapte.
~~Stiu ca a trecut nu va mai fi ca la`nceput. Nu credeam ca-mi va fi greu, eram `noi` acum sunt `eu`
~~Si sting tigara ca amaru' nu`mi mai place, la fel ca amintirile care nu`mi dau pace!
~~Ne privim in ochi ca doi straini ca si cum nimic intre noi nu s`a intamplat.Nu avem curaj sa ne vorbim...Ce usor e sa ne prefacem c`am uitat.Dar ne lipseste tot ce ne-a legat!

5 răspunsuri:
| andrutzakiss a răspuns:

Uita-te pe Facebook laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta pe google.

| AncaRRR a răspuns:

"Keep looking up...there may be a rainbow waiting for you"
"Forever young"
"It's time to move on"
"Be free"
"Monsters dream too"
"People need love"
"Not everyone deserves a second chance"

iti plac? fundA?
:*:*

| xXveronikXx a răspuns:

De craciun te vreau pe tine in loc de cadou.

| EllaElenaa a răspuns:

M-am nascut in ciuda ta! :*