| allynaalllyna a întrebat:

Vreau si eu statusuri scurte pentru facebook. dar vreau sa fie scurte si frumoase...:*

Răspuns Câştigător
| Λησηумσцѕ a răspuns:

Uite aici:
Educata de destin, simt mult..arat putin!

Da-le naibii de sentimente, am momente cand n-am argumente!

Imi place sa cred ca nu am pierdut nimic.iar daca am pierdut ceva inseamna ca nu imi trebuia!

As vrea sa vad in viitor, dar n-are rost. Stiu ca nu o sa mai fie ce a fost!

N-ai sa ma vezi plangand..plangand in urma ta
N-ai sa ma vezi venind cersindu-ti dragostea…

Mi-am luat privirea de la geam, acum sunt indiferent. nu mai vreau sa vad nimic, vreau timpul sa curga lent. mi-a ajuns cat am vazut, cred ca e suficient!

Unde gresesc? Nu stiu. Cred c-am inceput sa omit aparenta tot cautand esenta si luptand sleit cu dependenta.

Am invatat ca dupa altu tot un altu vine..Aceleasi replici..Acelasi "Te iubesc"…Acelasi rand "Mi-e dor de tine Te doresc"…!

Te iubesc pentru ca ai motive sa ma respingi si nu o faci!

Am sufletul in mana ta tu trebuie doar sa-l cresti…viata are gust placut atunci cand stiu ca ma iubesti…

Nu stiu cum suna dar…Fericirea mea consta in a fi impreuna!

Nu mai am cuvinte mari, e o mare de tacere. In plina noapte plec de tot fara sa-ti spun la revedere

Cine te vrea, te cauta. Cine nu. NU! Ce e asa greu de inteles?

Mai bine plec sau nu…Mai bine pleaca din mine…Esti doar o pata imbacsita in cuvantul"prietenie"

Nimănui nu-i pasă dacă eşti trist, aşa că ai putea la fel de bine să fii fericit

Fara tine e ca si cum nu mai sunt eu

Prin tine iubesc deci nu incerca sa ma judeci, ca ai uitat sa ma inveti cum sa fiu tare daca pleci
Sper ca te-am ajutat.
Ceau!

3 răspunsuri:
| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

| SadBlackAngel a răspuns:

In viata nu conteaza unde te afli, ci pe cine ai alaturi, Unde exista dragoste, exista viata, Uneori inima vede ce este invizibil pentru ochi.

| Al18 a răspuns:

Http://vecinu.tumblr.com/
Uite aici cam tot ce vrei :D