| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa va cer un sfat. As fi recunoscatoare daca nu treceti peste aceasta intrebare. Ei, bine am fost intr-o relatie cu un baiat pe care l-am cunoscut chiar aici. Totul a fost ok pana intr-o zi cand o colega de clasa mi-a cerut telefonul ca sa intre pe internet, dar ea de fapt i-a trimis lui un mesaj de despartire. Ea a facut asta pentru ca imi tot cerea telefonul ca sa vorbeasca cu iubitul ei, ea neavand minute, insa eu la un moment dat m-am enervat si nu am vrut sa il mai dau astfel ca s-a razbunat pe mine incercand sa ma desparta de el. Eu i-am explicat prietenului meu ce s-a intamplat, initial nu ma credea dar apoi a dat semne ca m-ar crede. Intr-o zi mi-a spus ca mama lui nu il mai lasa sa se vada cu mine pentru ca ar fi vazut acel mesaj si ii spunea ca imi bat joc de el. El imi spunea ca mama lui ar vrea sa ma cunoasca, dar nu a ajuns nici macar sa vorbeasca cu mine la telefon sau cu mama mea. El de la o vreme imi raspundea foarte greu la mesaje iar la apel deloc si nu ne mai vedeam pentru ca nu l-ar lasa mama. Azi i-am dat un mesaj in care l-am intrebat daca nu mai are de gand sa imi raspunda iar el mi-a spus ca nu, ca el vroia doar dragoste si atat. Am uitat sa specific ca el in toata perioada asta nu prea e de acord cu ***. Din momentul in care mi-a spus asta mi-am dat seama ca toata relatia a fost o minciuna din partea lui pana si faza ccu maica-sa.
Mi-a spus ca nu stie daca sa continuam pentru ca nu stie care a fost faza cu acel mesaj trimis de colega mea, de aici dandu-mi seama ca nu are incredere in mine, dar eu am avut foarte mare incredere in el pana azi cand mi-a spus ca el vroia doar *** iar pe parcursul relatiei imi spunea ca nu are o impresie buna despre asta.
Ce ma sfatuiti sa fac? Eu tin la el mult de tot, am pus suflet in aceasta relatie.
Multumesc anticipat. Dau funda.

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Buna.Eu zic sa treci peste...Stiu ca nu este treaba mea sa spun asta dar daca el nu tine la tine macar atat cat tii tu la el, atunci sa stii ca nu iti merita atentia.Sunt multi baieti pe lume deci ai de unde sa alegi.Nu are rost sa te complici cu cineva ca el, care se comporta asa cu tine.
Este un prefacut mai ales daca te-a ignorat in asa fel cand tu ii dadeai mesaje. Daca ar fi tinut catusi de putin la tine atunci el si-ar fi cerut scuze pentru ca nu te-a crezut.(Scuze ca spun asta, dar de asta ai pus intrebarea)
Oricum.Ce a facut el este de neiertat.Sa zicem ca el crede ca tu ai trimis mesajul si ca dupa te-ai razgandit. Dupa cum ai zis ca se comporta ar fi in stare sa-ti umble prin telefon sa vada daca ai si numere de la alti baieti, fie ei verisori cu tine.Cineva care te ignora atunci cand sunteti intr-o relatie deja s-a despartit de tine.
Este bine sa il uiti intrucat esti mult mai buna decat el.Chiar vrei sa ajungi cu unul care nu te vrea decat ca o jucarie? Iti doresc o zi placuta in continuare.

Ps:Imi cer mii de scuze daca am gresit cu ceva.

| yoana98 a răspuns (pentru RainmakerX):

Nu ai gresit cu nimic. imi e greu sa il uit. tin la el mult chiar daca m-a dezaagit enorm azi.

| RainmakerX a răspuns (pentru yoana98):

Te inteleg doar ca atata timp cat nu vine cu un buchet de flori sa isi ceara scuze in cateva zile atunci inseamna ca totul a fost o joaca pentru el. Cine stie, poate o sa realizeze ce a pierdut si la un moment dat o sa regrete.

| yoana98 a răspuns (pentru RainmakerX):

Nu cred ca va realiza. eu cred ca pur si simlu el doar asta roia de la inceput. dar nu inteleg de ce nu mi-a spus

| RainmakerX a răspuns (pentru yoana98):

Asa sunt baietii, marea parte din ei.Ce sa le faci? Oricum exista si baieti mult mai buni decat el care au prietene precum cel pe care l-ai avut tu.Trebuie doar sa ai rabdare si sa nu te grabesti.

15 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Primul sfat e sa o lasi mai usor cu saorma.

| Xpressurself a răspuns:

Cred ca ai facut ce trebuia. vezi ca tot raul a fost inspre bine si gestul colegei tale, chiar daca a fost urat, a scos la iveala lucruri pe care nu le banuiai.
cati baieti nu si-ar dori sa aiba o sansa sa fie cu tine? si tu iti pierzi vremea cu copil imatur?

| yoana98 a răspuns (pentru Xpressurself):

Probabil nu mi-am dat seama e la inceput ce fel e persoana e

| Xpressurself a răspuns (pentru yoana98):

Acum o fata desteapta ca tine poate invata din aceasta intamplare accidentala.
Tu poti creea la propria ta vointa astfel de mici capcane ca sa vezi cu ce persoane ai de-a face happy
Persoanele cu inteligenta si bun simt stiu sa se fereasca astfel de relatii inutile in viata.
Ideeile iti vor veni la momentul potrivit fara eforturi in functie de situatie. Greseala pe care o poti face in urma unor astfel de teste pe care le pregatesti altora este sa tragi concluzii prea repede fara sa probezi daca chiar este asa cum crezi tu, trebuie sa ai totusi si o anumita toleranta si sa intelegi ca unele teste pot fi prea dificile pentru un baiat, poate nici tu nu esti capabila inca sa le treci. In timp si cu experienta care vine vei invata.

| yoana98 a răspuns (pentru Xpressurself):

Multumesc mult de sfat

| Robert2526 a răspuns:

Vreau sa iti trimit un mesaj si nu merge. Seteaza te rog, vreau sa iti scriu

| yoana98 a răspuns (pentru Robert2526):

Ce sa setez?

| yoana98 a răspuns (pentru Robert2526):

Intra pe facebook daca nu merge aici

| yoana98 a răspuns (pentru Robert2526):

Intra pe facebook urgent