| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa va cer un sfat. As fi recunoscatoare daca nu treceti peste aceasta intrebare. Ei, bine am fost intr-o relatie cu un baiat pe care l-am cunoscut chiar aici. Totul a fost ok pana intr-o zi cand o colega de clasa mi-a cerut telefonul ca sa intre pe internet, dar ea de fapt i-a trimis lui un mesaj de despartire. Ea a facut asta pentru ca imi tot cerea telefonul ca sa vorbeasca cu iubitul ei, ea neavand minute, insa eu la un moment dat m-am enervat si nu am vrut sa il mai dau astfel ca s-a razbunat pe mine incercand sa ma desparta de el. Eu i-am explicat prietenului meu ce s-a intamplat, initial nu ma credea dar apoi a dat semne ca m-ar crede. Intr-o zi mi-a spus ca mama lui nu il mai lasa sa se vada cu mine pentru ca ar fi vazut acel mesaj si ii spunea ca imi bat joc de el. El imi spunea ca mama lui ar vrea sa ma cunoasca, dar nu a ajuns nici macar sa vorbeasca cu mine la telefon sau cu mama mea. El de la o vreme imi raspundea foarte greu la mesaje iar la apel deloc si nu ne mai vedeam pentru ca nu l-ar lasa mama. Azi i-am dat un mesaj in care l-am intrebat daca nu mai are de gand sa imi raspunda iar el mi-a spus ca nu, ca el vroia doar dragoste si atat. Am uitat sa specific ca el in toata perioada asta nu prea e de acord cu ***. Din momentul in care mi-a spus asta mi-am dat seama ca toata relatia a fost o minciuna din partea lui pana si faza ccu maica-sa.
Mi-a spus ca nu stie daca sa continuam pentru ca nu stie care a fost faza cu acel mesaj trimis de colega mea, de aici dandu-mi seama ca nu are incredere in mine, dar eu am avut foarte mare incredere in el pana azi cand mi-a spus ca el vroia doar *** iar pe parcursul relatiei imi spunea ca nu are o impresie buna despre asta.
Ce ma sfatuiti sa fac? Eu tin la el mult de tot, am pus suflet in aceasta relatie.
Multumesc anticipat. Dau funda.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Ti-am citit cu atentie intreaga ta poveste. Se poate trage o singura concluzie, in cazul vostru doar unul singur iubeste, iar pentru o relatie este nevoie de 2 iubiri cel putin identice. Nu a fost sa fie el, sufletul tau pereche. Esti inca tanara si ai toata viata inaintea ta sa-ti gasesti intr-o zi adevarata iubire.Pa,pa.

17 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Asta e, a recunoscut ce a vrut de la început. Dacă îți spunea ce vrea de la început, încă erai atrasă de el? Te-a vrăjit și el cu vrăjeala lui.
De ce nu vorbești cu ăla pe care l-ai întâlnit tot aici.Are cam aceeași vârstă, dar tu l-ai făcut țigan. Dar, dacă îți place doar băieții care vor doar sex de la tine este treaba ta.

| yoana98 a răspuns (pentru FemeiaPisică):

Nu stiu de cce te bagi. pe cel pe care l-am intalnit aici nu ma atrage fizic, iar daca tu te gandesti oar la *** asta e, eu nu fac asta

| FemeiaPisică a răspuns (pentru yoana98):

Cum am scris mai sus, dacă te atrag ăia care își bat joc de tine este treaba ta. Nu era băiat rău celălalt. Dacă stai să îți cauți relații pe internet și relația se rezumă doar la vorbitul prin telefon înseamnă că ai o viață tristă. Nici tu nu ești o frumusețe, din acest motiv cauți relații pe net.
Nu mă bag nicăieri, mă, fată. Îl știu pe ăla de care ți-ai bătut joc, chiar ținea la tine și tu i-ai dat cu șutul în fund pentru că este urât. Eu mă gândesc la sex? Ești bătută în cap, chiar tu ai scris în întrebarea ta: ''...mi-a spus ca el vroia doar ***...''. Sunt cuvintele tale, amețito. Degeaba te lauzi că ai note bune la școală când tu ești leșinată după masculi în călduri. Vai de capul tău, și urâtă, dar și cu pretenții.
Apropo, spală-te și tu pe dinți și tunde-te. Că punctele negre dintre dinți și părul despicat ies la iveală din poza ta. Ai și pretenții ca băiatul să fie frumos când tu ești neîngrijită și nici măcar de mustață și de pensatul sprâncenelor nu te ocupi.

| yoana98 a răspuns (pentru FemeiaPisică):

Eu zic sa nu te mai bagi in viata altora. nu ma obliga nimeni sa fiu cu el. daca tu te crezi perfecta asta e. te crezi superioara multora. nu e asa. daca te iau la bani marunti nu dau 2 bani pe tine. asa ca te rog nu mai schimba subiectul, nu mai comenta aiurea. eu am cerut un sfat

| LoveSleep a răspuns:

Relațiile la 11 ani sunt grele.

| yoana98 a răspuns (pentru LoveSleep):

Eu am 17 ani iar el are 19.

| LoveSleep a răspuns (pentru yoana98):

Atunci ignoră-l, nu vrei un asemenea copil lângă tine.
S-a supărat de la un simplu mesaj? Nu îl lasă maică-sa? E de tot râsul laughing
Dacă cumva vă împăcați, ai grijă, să nu faci glume cu el că poate se sinucide.

| yoana98 a răspuns (pentru LoveSleep):

Si mie mi s-a parut ciudat comportamentul. Nu stiu daca avem cum sa ne impacam daca el nu imi raspunde

| Doub a răspuns:

Ai 17 ani si pui ***? Wth.

| yoana98 a răspuns (pentru Doub):

Si ce daca pun ***?

| pufulescu a răspuns:

Pe scurt, amandoi aveti dubii in legatura cu relatia asta, deci singurul sfat posibil pentru tine ar fi sa renunti si sa treci mai departe.

| xxxDennisDennisxxx a răspuns:

Atunci probabil ca asta astepta de la tine, tu neoferindu-i, a gasit cheita sa scape de tine...e doar parerea mea, nu te supara.

| Alex1602 a răspuns:

Eu cred ca de fapt schimbarea asta la el e modul lui de a se desparti de tine. Asa as face si eu sa scap de una, ca sa nu planga dupa mine sa creada ca am fost un imbecil si sa ma uite rapid. Eu asta cred. Daca vroia sa o faca cu tine, se purta frumos, te baga in pat si apoi pa. Asa se face, nu cum a procedat el

| yoana98 a răspuns (pentru Alex1602):

Dar nu inteleg de ce ar vrea sa se desparta. nu i-am facut nimic

| Alex1602 a răspuns (pentru yoana98):

Atunci poate ca nu a mintit, si il bate ma-sa si il obliga sa iti scrie lucruri ca sa il parasesti tu si sa scape de tine. Am mai vazut parinti tampiti, si de cele mai multe ori, cum sunt parintii asa si copii, trage tu concluzia